Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lányként motoros jogosítványt...

Lányként motoros jogosítványt szeretnék, de 0 tapasztalattal rögtön A kategória őrültség-e?

Figyelt kérdés
23 éves, 55 kilós lány vagyok, végső célom minimum 600as motorral közlekedni, ezért nem szeretnék fölösleges időt és pénzt pazarolni a motoros jogsinál a lépcsők lépkedésével hanem rögtön megpróbálnám a korlátlan A-t. Úgy, hogy még robogót se vezettem fogok boldogulni az oktató motorokkal? Egy 125-ös még kibírható kezdőként de ott biztos nagyobbat adnak.

2012. aug. 23. 00:48
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Sajátnak persze jogsi után is csak 125-öst vagy max 250-est vennék először, de az oktató motort nem én választom
2012. aug. 23. 00:51
 2/27 anonim ***** válasza:
0%

Ez sajna nem így megy.

Korlátlan A követelménye:

"Motorkerékpár vezetésére jogosít, 1 évnél nem régebbi "A1" vagy A "korlátozott" jogsival. "

2012. aug. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
0%
És 2013-tól valami 26 év lesz a korhatára.
2012. aug. 23. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Egyik komment sem helyes:


"A" korlátozás nélkül

21 éves kortól (2013-ig)

(elméleti tanfolyam- és vizsgakötelezettség nélkül) Motorkerékpár vezetésére jogosít, 1 évnél nem régebbi "A1" vagy A "korlátozott" jogsival.

"A" korlátozás nélkül

21 éves kortól (2013-ig) Motorkerékpár vezetésére jogosít (előzetes vezetési gyakorlat nélkül).


Illetve 24 évre emelik a korhatárt

2012. aug. 23. 01:20
 5/27 anonim ***** válasza:

Hát én itt néztem meg:

[link]

És valóban 24 év, ezt elírtam.

2012. aug. 23. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Nézd meg újra, egészen pontosan innen másoltam ki :) kihagytad a zárójeles részt, illetve az alatta lévő sorokat
2012. aug. 23. 01:25
 7/27 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy én vagyok túl álmos, de abban, amit te bemásoltál, abban is benne van, hogy " (1 évnél nem régebbi "A1" vagy A "korlátozott" jogsival)"
2012. aug. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Akkor leírom átfogalmazva az oldalon található szöveget:


"A" korlátozás nélkül

21 éves kortól (2013-ig)

Motorkerékpár vezetésére jogosít, 1 évnél nem régebbi "A1" vagy A "korlátozott" jogsival -> ELMÉLETI TANFOLYAM ÉS VIZSGAKÖTELEZETTSÉG NÉLKÜL


!!! vagy !!!


Motorkerékpár vezetésére jogosít (előzetes vezetési gyakorlat nélkül).


Ha még így sem érted az már nem az én hibám, de egyébként sincs köze sem a kérdésemhez az egész másolgatásnak, jól tudom mik a szabályok rengetegszer átolvastam, engem a tapasztalattal rendelkezők véleménye érdekel.

2012. aug. 23. 01:34
 9/27 anonim ***** válasza:

1x én is megkérdeztem ,hogy 0 tapasztalattal hogy tanítanak meg motorozni és ezt a választ kaptam


Attól függ h van-e már valamilyen jogosítványod, pl autóra. A lényeg h amikor oda mész akkor felültetnek egy 50-es robogóra... azzal "szórakozol" egy órát vagy felet kb h megszokd a motort majd amikor megint mész akkor már egy nagyobb motorra ültetnek fel (váltósra, mert ugye robin nincs váltó) és azzal is mész majd a pályán. Amikor már a rutin vizsgád meg van akkor visznek ki forgalomba. Mindent magadnak kell csinálni és az oktató csak fülesen mondja neked h merre menj, de a pedál kezelésbe nem tud segíteni :) Velem ez így ment

2012. aug. 23. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

Jól mondod motoros csajszi! :)

Most még 21 év, 2013-tól meg 24 év az A kategória korhatára, ha nincs semmi egyéb (A1 vagy Akorl) jogsid előtte.

Egyébként én is hasonlón gondolkozok mint te (bár nekem azért van motoros tapasztalatom). A vagy inkább egyenlőre csak A1. Én úgy döntöttem, hogy kezdésnek jó lesz az A1 (az most B-vel már könnyen és olcsón megcsinálhatom, 35-40ezerFt) és majd 2 év múlva, ha feljebb akarok lépni jöhet az A.

(Egyébként nem korhatár miatt döntöttem így. Mert már 24be is beférek, úgy hogy ez nekem nem okoz gondot. Egyszerűen jobb a fokozatosság.)

2012. aug. 23. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!