Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olvastam anno egy Subaru...

Olvastam anno egy Subaru hirdetésben hogy valami "veszélyesen gyors" minősítése van. Ez mit takar? Sebesség és kw/le függvénye gondolom, de mi a határ amitől már nem lehet utcai egy autó?

Figyelt kérdés
2012. aug. 24. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ez egy élénk fantáziájú marketinges vagy tulajdonos által kitalált szöveg. Nincs olyan hivatalos minősítés, hogy "veszélyesen gyors". Sem a végsebesség, sem a tömeg-teljesítmény arány alapján nem lehet utcára "túl gyors" autókat meghatározni.

Az utcai, vagyis közúti közlekedésre alkalmas autókat más műszaki követelmények szerint sorolják be. De még az akár 1200 lóerős Bugatti Veyron is kaphat rendszámot és az 1 kg/LE arányt elég erősen közelítő Radical SR8 is utcai autónak minősül bizonyos országokban. A Subaruk meg ezekhez (de főleg a Radicalhez) képest békés, nyugodt "nagypapaautók". Igen, még az Impreza WRX STi is az.

2012. aug. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Az Én civic-em megkapta a "veszélyes hulladék"-minősítést
2012. aug. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Zilkutya: lol az autódhoz :D:D

Első válaszoló köszönöm a választ! :)

Akkor lehet nyomulni :)

2012. aug. 24. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!