Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lehet robogómnak?...

Mi baja lehet robogómnak? Elektromos.

Figyelt kérdés

Vettem rá egy univerz. gyújtáskapcsolót és mikor akksit kötöttem rá és ráfordítottam a kulcsot akkor füstölt a piros és fekete vezeték.Most rákötöttem a régi gyújtáskapcsoló "ajzatot" és sajnos azt vettem észre,hogy semmilyen! elektromos berendezés nem működik(mármint:duda,index,önindító,műszerfal jelzések).A motor elindul,de hiába forgatom a kapcsolót nem áll le a motor.


Most ilyenkor mivan? :)



2012. aug. 24. 13:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Hozzászóltam az előző kérdésedhez is, igazából ismételni tudom magamat: valami félre van kötve.

Az, hogy egy több éves, elég sokat használt és szerelt robogónál milyenek a vezetékek színei nem biztos hogy mérvadó, ahogy a kínaiak által adott bekötési rajz sem biztos hogy a valóságot fedi.


Kérj meg egy ismerőst, minimális elektromos tapasztalattal és egy multiméterrel (de akár próbalámpa + elem kombinációval is) ki lehet keresni hogy mi van elrontva.


(Ezt fogjuk tudni mondani, hiába írod ki a kérdést többször. Ezt távgyógyítani nem lehet.)

2012. aug. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%
Így van , akárhányszor kiírod, a lényeg , hogy rosszul kötötted be!!!! Nem a szín számít... MÉRD KI!
2012. aug. 24. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Biztosíték van benne? Nem lehet,hogy fordítva kötötted be az akksit először?
2012. aug. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Lehet,hogy megvan a hiba:Nem jók az indexek,duda,önindító és nem állítja le a motort a gy kapcsoló..

Ma megnéztem,lehúztam a csatlakozót a fesszabályzóról és anélkül is indult a motor.Lehet,hogy a fesszabályzót kell kicserélni és minden oké?Mert az logikusnak tűnik,hogy a gy.kapcsoló túltöltést kap és ezért olvadnak a kábelek.

2012. aug. 25. 20:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!