Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen a Renault-megane...

Milyen a Renault-megane 1.6-os autó?

Figyelt kérdés
vélemények,tapasztalatok
2009. júl. 25. 03:42
 1/6 anonim ***** válasza:
1%

én kb 2 éve szenvedek renault meganeval, ha normális kocsit akarsz ne vegyél renaultot semmiképpen

én barom, hagytam magam rábeszélni, pedig az alapszabályt nem szabad elfelejteni: német autó, és innen jöhetnek felfelé az elvárások, de ez amolyan alap, a többivel nem szabad foglalkozni, mert borzalom.

el se hinnéd mit művel nekem a kedves renaultom és ahhoz képest h tök újonan hoztam el, a kb 2 év alatt eddig 30-szor autómentőztem vele + 50-szer tuti volt hogy ismerős vontatott haza, de a szakszervíz csak áll értetlenül ... ennyi, amúgy tök jó kocsi :)

2009. júl. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2%
sz*ar.
2009. júl. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
96%
Nekünk 4,5 éves a megane-unk (1.6-os grandtour) és még semmi panaszunk nem volt rá (új autóként vettük). Szervízbe csak a kötelezőn volt (a garancia miatt), meg olajcsere volt benne. Az egyik ismerősünknek kb 3 éve van egy 1.6-osa (az limusine), használtan vette, most lesz 6 éves, de nekik se volt vele semmi bajuk. (azelőtt volswagenjük volt, állandóan szervízbe hordták)
2009. júl. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
96%

Nekünk ugyan 1,4-es Mégane van - nem 1,6-os -, de azért leírom a tapasztalataimat.

Szerintem szuper kis autó! 40 000 km-rel vettük, most 103 000 van benne, és tudom ajánlani. Más hasonló hengerűrtartalmú német kocsihoz képest sokkal nyomatékosabb. Fogyasztása is szuper a teljesítményéhez képest. Hosszú úton is kényelmes.

Ami a megbízhatóságát illeti, nekünk semmi olyan gondunk nem volt, mint az első válaszolónak.

Amióta használjuk egyszer volt baj az aksival - kicseréltük, egyszer a szervóval más semmi. Én ajánlom.

Egyébként a családban volt már twingo, clio és megane - szóval a Renaultokról nekem jó a véleményem. :)

2009. júl. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nekünk az van és tök jó! Nemtudom hogy mi a jó autó azoknak a válaszolóimnak akik kritikákat írtak? megindokolhatná mért az a véleménye....Mi a bajuk a Renault-Megane autókkal
2009. júl. 25. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:
84%

Én a Mégane-ok pártjára állok, nekem is 1.6-os van. :)

Használtan vettük, gyakorlatilag annyit költöttünk rá, amennyit az előző gazdija azért nem fizetett ki, mert ugye eladta. Értsd vezérműszíj csere.

Egyetlen egyszer maradtam ott vele a város másik végében, vezérműszíj csere után a motortartó bak úgy gondolta, hogy ő elég fáradt, nem "működik tovább", a motor kiugrott a helyéről. Persze, erről senki nem tehet... Értem jöttek, visszatettük a motort a helyére, lekötöztük és a kocsi a saját lábán jött haza. :)


Amúgy nagyon jó kis autó, dinamikus, jó úttartással.

A fogyasztással meg abszolút meg vagyok elégedve, nyáron, klímával, Balaton oda-vissza, autópálya 130 km/h, 5.5. Hibátlan!

A Mégane előtt egy 5-ösöm volt, bár hiába volt 18 éves, rozsdamentes, soha nem volt semmi baja. Tény, hogy úgy figyeltem rá... Sajnos, soha senkinél nem lesz olyan jó "dolga", mint itt volt.

2009. nov. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!