Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » AUTÓ FŰTÉS! A következő lenne...

AUTÓ FŰTÉS! A következő lenne a problémám Renault Megane (97es) és észre vettem hogy alig van benne fűtés pedig a víz normális, termosztát cserélve. Egyéb ötlet?

Figyelt kérdés

Az autó elé éri az üzemi hőfokot. Hűtőfolyadék rendben max-ig fel öntve

1-2-es fokozatban a ventilátor valamennyit nyom (de nem igazán meleg az sem9 de 3-4 fokozatban hidegen nyom. Hűtőfolyadék rendben max-ig fel öntve.Ajánlották hogy mossam (vagyis öntsek bele a be menő csőn ecetet vagy vízkőoldót majd várjak egy órát vegyem le a ki menő csövet és slaggal mossam át a fűtőmotort.


2011. okt. 8. 04:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Fűtőradiátor csere. Ez a régi renault-ok betegsége(19,Clio,megane)

Megpróbálhatod a vízkőtelenitést, de csakis leválasztva a rendszertől,(leválasztva a vízszivattyúnál a fűtőradiátor tömlőjét, ebbe mehet a cucc)

Fenn áll ugyanakkor a kilyukadás eshetősége is !

Én lezongoráztam már ezt..de nem segített,a fűtés úgyanúgy rossz hatásfokú maradt.

Aztán csere lett a végén,ami elég nagy meló,műszerfal ki-be szereléssel jár.

2011. okt. 8. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hogy a gyári réz radiátor kb 0.8-1 mm falvastagságú,úgyhogy a vízkőoldót(azaz 10% sósav) ne 1 óráig hagyd benn mert tuti kilyukasztja valahol.Az ecet az meg nagyon gyenge,az bent maradhat akár 1 éjszakát is. Amúgy az így belül lévő leváló apró vízkődarabok újra és újra eldugítják a pici járatokat ott,és ismét nem tudd rendesen áramlani bent a forró hűtővíz,és megint problémás lesz. Úgyhogy fölös a kínlódás után csere lett,azóta (3éve) jó.
2011. okt. 8. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 jamesbond válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólóval, de esetleg érdemes a megnézni a radiátor csapját hogy kinyit-e, mert szeret beragadni a vízkőtől, és a nyitó mechanika is elég könnyen elromlik.
2011. okt. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!