Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autófényezés előtt csiszolás?...

Autófényezés előtt csiszolás? Milyen csiszológép?

Figyelt kérdés

Autófényezés előtt én szeretném elvégezni az előkészületi munkákat (csiszolás,kittelés...) ,eddig kézzel csiszoltam le pár kasztni elemet ,de már meguntam,sőt hogy most jönnek a nagyobb darabok!


A kérdésem: milyen csiszológéppel/hozzá milyen lágyságú papírral lehet a leghatékonyabban csiszolni?


nekem konkrétan egy ilyen Einhell rezgőcsiszolóm van(téglalap alakú): [link]


Ez jó hozzá? ha nem akkor milyen kellene hozzá??

(Van 1-2 elem amin a gyári alapozás megmarad ,így csak felületi csiszolás kell)!



2012. aug. 24. 19:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a csiszológépet csak sík felületen szabad használni és ott sem minden feladathoz. Íves felületen hamar átrendezi az erőviszonyokat, aztán kittelhetsz, szórózhatsz ezerrel.

A csiszológép a kittelés és szórókittelés utáni csiszoláshoz jó, ehhez 150-220 közötti szemcsefinomságú papír jó. Erre kiválóan alkalmas, mert gyorsan lehet vele haladni. Az utolsó, simító vizes csiszoláshoz viszont nem célszerű használni, mert könnyű a kelleténél jobban belekapni vele a felületbe. Azt csak kézzel, 220-240-es vagy finomabb papírral, vizesen lehet elvégezni.

2012. aug. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen,én is erre akartam kilyukadni!


Köszönöm a segítséget!

2012. aug. 24. 20:27
 3/4 anonim ***** válasza:
Excenteres szabályozható fordulatszámú csiszológépet ajánlanék erre a célra.
2012. aug. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Pl ez itt: [link]

2012. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!