Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha simán lefestem kisfiam...

Ha simán lefestem kisfiam rollerjét, csiszolás, zsíroldás, minden nélkül, akkor az hamar lekopik róla?

Figyelt kérdés

2,5 évesem kapott egy rollert, de elég csajos színe van. Vettem kék festéket, lefesteném, de nem értek hozzá. Tehát nem tudom hogy lehetne lecsiszolni meg ilyesmi. Csak szimplán lefesteném kékre. Nagyon csúnya lenne?


A másik ötletem, hogy veszek valami nagy matricát és leragasztom. Azzal jobban járnék?


2012. márc. 4. 09:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Zsíroldás nélkül a festék nem lekopik, hanem már festéskor sem fog rendesen megmaradni a felületen. Ami pedig igen, az pillanatok alatt lepereg róla.


A matrica sem fog tökéletesen tapadni egy nem tiszta felületre, és hamar fel fog kunkorodni a széleinél, onnantól pedig már nem kell sok ahhoz hogy lehulljon. Nagyon ronda lesz.


Legalább egy csiszolópapírral dörzsöld át alaposan, úgy talán van egy kis esélyed, hogy megmarad a festék...

2012. márc. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Azt ne felejtsd el , hogy a festés egy szakma . Legyen az autófényező , vagy szobafestő . Meg lehet laikusnak is próbálni , de a végeredmény nem lesz szép .
2012. márc. 4. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem vagyok egy nagy tehetség ezekben a dolgokban, de kisfiam már annyira szeretne kimenni rollerezni, de én ki nem engedem rózsaszín rollerrel. :(


Lehet, jobban járnék, ha megvárnám a férjemet vele.

2012. márc. 4. 09:44
 4/8 anonim ***** válasza:

Nagyszemcséjű (100-as) csiszolópapirral szedd le a festék nagy részét, aztán 1000-es csiszoló papirral menj át rajta.

Valami zsiroldóval kend át (pl benzin). Utána fesd le.

2012. márc. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

100-as, 1000-es, aztán benzin? Hm...


Ha nem rozsdás a felülete, hanem szép egyenletes a festék rajta, akkor csak zsírtalanítani kell (én valamilyen oldószerrel szoktam, pl. higító), 300-400 körüli csiszolópapírral megcsiszolni amíg mindenhol mattnak nem látja az ember a felületet, újra por- és zsírtalanítani és mehet fel a festék. Akár szórva, akár kenve.


Azt tanácsolnám hogy várd meg a férjedet. Valószínűleg képben lesz hogy mit-hogyan, így szebb lesz a felület mintha Te ezen kezdenéd a gyakorlást.

2012. márc. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Rozsdásnak nem rozsdás, mert újonnan kapta.

De majd a férjem megoldja. Kibír a fiam még pár napot nélküle szerintem.

2012. márc. 4. 13:10
 7/8 anonim ***** válasza:

Nemrégiben öntapadós tapétával orvosoltam hasonló problémát - teljes sikerrel.

De műanyag szigetelőszalaggal is csodát tehetsz negyedóra alatt.

:))

2012. márc. 4. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hallod utolsó válaszoló, pont ezt mondta a nővérem, hogy vegyek tapétát vagy szigetelőszalagot. :D


Holnap szerintem el is megyek a gyerkőccel, mert Apa nem ért rá a rollerrel foglalkozni ma. Éppen a babakonyhát barkácsolja. :)

2012. márc. 4. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!