Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi egy ilyen BMW-nek az...

Mennyi egy ilyen BMW-nek az éves fenntartási költsége?

Figyelt kérdés

Itt beleértem az átírást,különféle adókat meg illetékeket, biztosítás és még nem tudom hány féle dolgot kell fizetni :) Egy fogyasztási adatnak is örülnék! Csak ráérőseknek , előre is köszönöm!


[link]



2012. aug. 25. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

Tudom hogy Bmw de akkor is csak lebeszélni tudlak

1x nagyon régi

2x nagy benzines /bár még ha dízel lenne akkor se vennék ilyen régi autót/

2012. aug. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%

Először is: 123650Ft (ebben benne van az átírási illeték,eredetvizsga,törzskönyv,forgalmi)


aztán ha ez évben lejár a műszaki az + 20-25e.Ft környéke!


+ a biztosítás (ez függ életkorodtól,nemedtől... SOK mindentől)!


Fogyasztása városban (ha szépen közlekedsz) 9,5-10L környéke,autópályán normálisan közlekedve 8-9L


Persze ez vezetési stílustól függ (lehet akár 18-20L-es fogyasztást is csinálni)! :)


Jó autók ezek,csak annyi hogy kicsit már öreg így alaposan meg kell nézni a rozsdálódható helyeket (és persze ki kell kasztnizni mihamarabb)!

Ha megvan neki adva minden (friss olaj...) akkor 'örökös' autó lesz (mivel ez is olyan mint egy kutya: ha valamit kér meg kell adni neki,különben GAME OVER)! Sok sikert!

2012. aug. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Régi autó párti vagyok na meg újra nem futja :). Nem vagyok a versenyző típus én élvezni szeretem a vezetés minden pillanatát, de nem árt egy kis erőtartalék.

2012. aug. 25. 14:14
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

#2-es elmondott mindent amit akartam, korrekt válasz.


Két dolgot tennék hozzá:


-kasztnira figyelj vásárláskor, hajlamos rohadni és drágák hozzá a cserdarabok (nem relatívan, tényleg, drágább mint az E39 szériához), ha valahol elkezd rügyezni egyből csináltasd meg, azt hogy "aóóó csakkegykicsit rozsdás, az még jaóleszúgy egy darabig"


-a futóművére illik odafigyelni, elég hamar megeszi a szilenteket, azt is azonnal cserélni kell, mert ha úgyhagyod elég gyorsan megeszi a futóművet


Fogyasztásnak 9-12-t mondanék, ugyanolyan M20B25 blokk van benne mint az én E30-amban ami 8-11 között eszik , de jó fél tonnával nehezebb.

2012. aug. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Csak egy jó tanács. Erre az autóra számolj még rá minden költségen felül minimum 500.000ft-ot hogy elfogadható állapotba legyen hozva és ne érjen meglepetés. Nem poénból szokták az ilyeneket 1.000.000 körül adni ami értelmes állapotú. A nyakamat tenném rá hogy minimum a komplett futóművét ki kell cserélni.
2012. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem venném meg, de fent már kifejtették hogy miért: öreg, sokat fogyaszt a nagy motor miatt, sok benne a km és elég szakadt a belseje. De te tudod... Annyiban igazad van, hogy ennyiért nem sokkal fiatalabb Suzukit kapnál. És ez mégiscsak autóbb. (Most jönnek majd a suzukisok és jól lepontoznak...)

A kora miatt szerencsére már nem kell márkaszervizbe hordanod kötelező szervizre, mert arra a gatyádat ráfizethetnéd.

2012. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
mr.flash válaszomat kiegészítette pontosan! Úgyhogy amiket ő írt azokra figyelj még oda ,és jó autó lesz belőle! :)
2012. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok segítséget !:)


Nem az első kocsit akarom megvenni hanem ami tényleg egyben van. Ezekre odafogok figyelni amit írtatok na meg egy teszt úton is sok minden kiderülhet.

2012. aug. 25. 14:45
 9/10 anonim válasza:
Kedves kollega! Egy BMW mivel autóbb mint egy Suzuki? Attól hogy állandoan szervizbe cipeled? vagy mitől?
2014. máj. 20. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 mindenben autóbb az meg hogy minden héten a szervizbe kell hordani.... na az ilyen dumával csak az irigy kutyák nyugtatjak magukat. 😂
2016. aug. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!