Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnem megtudni milyen...

Szeretnem megtudni milyen modon lehet barmilyen benzin vagy Diesel uzemu jarmuvet ugyt "tunningolni" hogy csak plusz uzemanyagot adunk neki?

Figyelt kérdés
Kicsit fusztral az allando okvetetlenkedes ami akkorul zajlik hogy kicserelunk egy karbit vagy teszunk ra egy Turbot es kesz a Tunning. Mi ezen olyan nehez? Mit nem lehet felfogni azon, hogy valamit legyartottak egy adott cellal adott minosegben, es az AZT tudja produkalni! Komolyabb atalakitas(mindenre kiterjedo) nelkul csak elrontjak az egyensulyt a legtobb esetben, ami meg nyerheto vele az az esetek nagyreszeben elhanyagolhato. Lehet jonni a visszafogott Dieselek-el de ott sem lehet tobbet mint 20-30% kinyerni. A benzines meg abszolult felejtos...

#motor #robogó #ETZ #Tunning Simson
2012. aug. 26. 07:21
 1/8 anonim ***** válasza:

"hogy csak plusz uzemanyagot adunk neki"

Sehogy, a több üzemanyaghoz több levegő is kell.


A közepét nem igazán értem :)

Benzinesből is ki lehet csiholni ennyit, nemrég olvastam egy leírást valahol, hogy egy fanatikus asszem Seicentoból hozott ki 100 lóerőnél többet turbósítás nélkül. Azért az majdnem +50%. :) Szóval a benzines sem felejtős, csak érteni kell hozzá:P


Ha feltöltött a motor, akkor meg határ a csillagos ég.

2012. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ertem. Szeretnem megkerdezni az a + 50 % minden egyebb atalakitas nelkul sikerult neki?
2012. aug. 26. 23:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha lesz kedvem, akkor kiguglizom a cikket, volt moddolás, de maradt szívó.
2012. aug. 27. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Tökkk más a benzin meg a dízel motor. Hogy tudsz teljesítményt növelni azzal, hogy több üzemanyagot adsz neki? Most ez a konkrét kérdésed, hogy csak üzemanyagot? Dízelnél lehetséges, mert ugyebár az minőségszabályzással működik, egy bizonyos határig oda tudod tekerni az adagolót, meg tudod chippelni. Kojtolni fog mint állat, de nyersz vele valamicskét.

Benzinesnél, csak akkor adhatsz neki több üzemanyagot, ha levegőt is kap mellé. Megvan az ideális keverési arány, annak meg kell maradnia.

A turbó meg egyértelmű: marha sok levegő->marha sok üzemanyag->marha nagy teljesítménynövekedés. Persze, ha igazán jó motort akarsz összerakni, ez kevés. Itt megállni hülyeség. Jöhet a vezérlés módosítása, kipufogórendszer cseréje, hengerfej-megmunkálás.

De alapvetően, teljesítmény növelés szempontjából megvalósítható amit leírtál.

2012. aug. 29. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigieket: leirom maskepp


Mindig kerdezik, ha nagyobb karbit teszek jobb lesz-e, ha dobok ra egy turbot, DE semmi mast(erosebb dugattyu stb)nem csinalok vele akkor jo lesz? Es meg napestig sorolhatnam az ilyen egyebugya kerdeseket. Mert amit irtam fent az egyensulyrol pont erre gondoltam, ha teszel egy nagyobb karbit akkor kell a tobb levego ahoz 2T eseten mas vezerlesi szogek, nagyob be es leomlo szukseges stb, 4T eseten nagyobb szelepek, nagyobb szelepnyitas ergo mas hengerfej stb. Na ezert kerdeztem hogy Ti mit gondoltok egy karbi eleg?

2012. aug. 29. 10:42
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi nem gondoljuk, hogy egy karbi elég, de aki a bugyuta kérdést felteszi, az reméli, hogy egy alap 2t motorból vagy személyautó esetén egy 70-100 lovas négyhengeresből 6 jegyű ráfordítás nélkül lehet csodamotort varázsolni. :)
2012. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Ahhoz, hogy egy motor teljesítményét értelmesen megemeljük, és oda hangoljuk ahol nekünk kényelmes, szakértelem és sok-sok pénz kell. Én nem is szeretem tuningnak hívni. A tuning szóval nagyon sokan dobálóznak. De alapvetően igazad van. Az egész rendszert hangolni kell. Ettől függetlenül, ha nincs sok pénzed és szeretnél egy tüsszögő autót, ami megy is mint a lórugás rakhatsz rá csak turbót, meg chiptuningot. Csak arra kell számítani, hogy szerelheted minden héten. Meg ugye ennek nem sok értelme van. Most hirtelen nem tudom mihez hasonlítani, de ennek semmi értelme. Vagánykodni jó...
2012. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek, En is erre jutottam, de nem fogom fel hogy az elozoekben feltett kismillio kerdesbol ez masoknak nem derul ki! Azt hiszem a szellemi szinvonal beka se**et sem surolja mar.
2012. aug. 29. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!