Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen jogosítvány kell ahoz,...

Milyen jogosítvány kell ahoz, hogy egy ETZ250-et vezethessek?

Figyelt kérdés
Most leszek 18 és B kategóriát csinálni szeretnék és gondoltam, hogy ha lehet akkor valami korlátozott vizsgát is hozzá vennék ha belefér. Azt olvastam, hogy lesz valami A2, de azt nem tudom, hogy az meddig korlátoz?
2012. aug. 27. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Az A2 tudtommal 600 köbcentiig fog korlátozni.

Ez azért is rendkívül értelmes, tipikus fideszes megoldás, mert pl. egy 600-as, 60 lóerős sportgépet simán elvezethetsz vele, de pl. egy lomha, harmicvalahány lóerős szovjet boxer Dnyeper 650-et, vagy egy BMW R12-t már nem. Érdemesebb lett volna teljesítmény alapján megszabni a határt...

2012. aug. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
és ezzel a jogosítvánnyal szállíthatok utast?
2012. aug. 27. 10:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen motorral szállíthatsz utast, ami forgalmi engedély szerint 2 személyes. Smkp-val (pl. Simson) ezért is nem lehet utast vinni, mivel forgalmija sincs, pedig gyárilag 2 személyes a motor.
2012. aug. 27. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

mondjuk én is azt hittem, hogy kW alapján lesz korlátozva.

most akkor ezek szerint vezethetek majd ilyen 110 lovas motort: [link]

de nem vezethetek egy ilyen 35 lóerós mototrt: [link]

mert ccm-re meg több.

érdekes felfogás.

és még annyit, hogy A2-ből kategóriaváltással mennyi tapasztalattal és milyen idősen tehetem le az A korlátlant?

2012. aug. 27. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!