Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » D kategóriás jogosítvány...

D kategóriás jogosítvány megszerzéséhez hány óra forgalmi vezetés szükséges, hogy "normálisan" felkészülten érkezzek a vizsgára? A többi lent.

Figyelt kérdés
D kategóriás jogsira járok(vidéken), az oktatóm 3 óra forgalmi vezetés után szeretne vizsgára engedni. (Aki buszos csak az válaszoljon, köszi). Megmondom a frankót, min 10 óra kellene úgy érzem.

2012. aug. 29. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Én buszsofőr vagyok,de van egy kötelező óraszám,arra nem emlékszem,hogy mennyi volt,két éve vizsgáztam,Szegeden.

De az kell is,mert nagyon sok mindenért meg lehet bukni.(pl feladat és kötelező,hogy városon belül és városon kívül is 5-5 buszmegállóba be kell állni szabályosan,kéziféket a végén behúzva,a padkától max 30 cm-re stb) Buszra meg kamionra is nagyon szigorú a vizsga,teherautóra szerintem kicsivel lazább(legalábbis én ezt tapasztaltam)

Szóval az a 3 óra röhejesen kevés,gondolj bele,életek fognak tőled függeni.Nem is kevés...

2012. aug. 29. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Nézd,ez sok mindentől függ. Egyrészt a te képességeidtől, másrészt pedig a gyakorlatodtól. Én pld. úgy mentem D-re, hogy beálltam Vácon a tanpályával szemben egy kis utcába a tandempótos Daf-fal.Oktató meglátta,megmutatta mik a feladatok,majd mentem rutinra. Utána mentünk egy kört Vácon, majd mentem forgalomból vizsgázni.De én akkor már sokszázezer kilómétert letekertem pótos meg nyerges szerelvénnyel. De abszolút nincs azzal gond, ha valaki ki szeretné használni a tanfolyam adta lehetőségeket. Megjegyzem, most csinálom az A kategóriát:2 óra rutin, fél nap forgalom van megcélozva,és ezt nem én kértem...ilyen ma Magyarországon a képzés-semmilyen :-(
2012. aug. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ennyi! Az én képességeim lehetővé tesznek, hogy autóbuszt vezessek, érzem mert nem megy rosszul, de gyakorlatom nincs nagyteherautóval, vagyis azért rám fér a gyakorlás. Az első hozzászólónak igaza van a több mint 1,5 órás vizsga alatt 8-10 buszmegállóba beállás és a többi rutinosságot igénylő feladatok lesznek. A lényeg velem kapcsolatban az, hogy ha legalább 8-10 alkalommal vezetnénk az oktatómmal, akkor sokkal magabiztosabban mennék vizsgázni.( Aki nagyteherkocsikkal, többéves rutinnal rendelkezik annak csak "át kell szoknia" buszra)


Ez a helyzet!

2012. aug. 29. 18:15
 4/6 anonim válasza:

Hello!

Én is nemrég vizsgáztam buszból, velünk sem vezetették le az összes órát. Ez benne az üzlet nekik!

De 3 óránál több ezért kéne szerintem, mi 10 óra körül vezettünk.

2012. szept. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Így van, valamiből meg kell szedniük magukat, ...nincs baj, de a kötelező összesen 30 órából, azért tényleg röhejes a 3 alkalom, a 10 az "korrekt" lenne. Még egy két "plusz órát" megpróbálok kicsikarni az iskolámtól, aztán megmérettetés....
2012. szept. 2. 09:32
 6/6 anonim válasza:
Azt hiszem olyan 23-25 óra között kell lennie a forgalmi óráknak. Az is érdekes dolog, ki hogy értelmezi, 40, 45, 50, esetleg 60 perc? Az szinte mindenhol úgy van sajnos, hogy nem vezettetik le a kötelező órákat, csak aláírattatják! Senki nem mer szólni! Ez nagy baj pont egy buszos oktatásnál, ahol az ember mögött életek vannak és esetlegesen "élesben" kell megtapasztalnia olyan szituációkat, amiket már a tanórák mellett oktatóval megtapasztalhatott volna! Itt már csak abban van különbség, hogy valakit jóval kevesebb óra után küldenek vizsgára, vagy csak pár órát csalnak el. Én az utóbbit sem tartom elfogadhatónak, épp az ember életek miatt! Ne akkor "kísérletezzen" a sofőr, mikor élesbe megy, menjen minél magabiztosabban! Nem tudom, hogy lehetne bevasalni az autósiskolákon ezt.
2016. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!