Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék elkezdeni motorozni...

Szeretnék elkezdeni motorozni és szeretnék tanácsot kérni ki mit ajánlana? Tapasztalatok az alábbi típusokról? JAWA 210 BABETTA, SIMSON S 51 B, SIMSON SR 50

Figyelt kérdés
B kategóriás jogsim van és már régóta vezetek csak helyi kisebb utak megtételére kéne. Olcsó karbantartás és javíttatású érdekelne. A robogók is szóba jöhetnek csak velük az a bajom, hogy túl kicsik a kerekeik.

2012. aug. 29. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igazából az nem probléma, hogy kicsik a kerekei, inkább az, hogy többszörösze a javítása, mint a simsoné vagy a babettáé. Én a simsont ajánlanám, könnyen és olcsón karban lehet tartani és a motorozás élményét is megadja. A babetta olyan erős kb mint egy elektromos bicikli. Ha nem gond hogy váltani kell akkor simson, ha csak a-ból b-be akarsz menni és nem számít a motorozás akkor babetta, ha erősebbet szeretnél akkor robogó, de ha baja van akkor többe kerül a javítás mint a simson, de mind2nek ritkán van bja ha jó állapótú. Mind2t lehet már 40-50 ezertől venni jó állapotban, de míg a simson megáll 80 körül, a robogók között több 100ezer forintig is válogathatsz.
2012. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ezek közül én személy szerint az S51B-t választanám. Babetta nem rossz, nekem is az van, de gondolkodás nélkül odaadnám egy Simsonért:) Azért az már csak egy váltós, normális motor.

Javítás karbantartás minimális műszaki érzékkel mindegyiknél olcsó. szóval ha alapvető fogalmad van arról, hogy hogyan működik egy ilyen motor, akkor kis utánaolvasással majd némi gyakorlással szinte akármit meg tudsz szerelni rajta. Én a Babettámat Nagyapámtól kértem el, mertmár 15 éve kihasználatlanul állt a garázsban. Internettel közösen újított"uk" fel és sikerült, pedig sosem tanultam motorszerelést:) Jó persze a gyakorlatlanságom miatt sok időt elpazaroltam, de nem vészes a dolog:)

2012. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nagy igényeim nincsenek csak ne legyen napi program a szervizelése és élvezzem a vezetését. Meg, hogy ne toljanak le az útról és ne lopják el a lakótelepi tárolóból.
2012. aug. 29. 21:52
 4/13 anonim ***** válasza:
az áltlad felsorolt kritériumok nem segítenek választani, mert mind3mat el is tudják lopni ha nem zárod le, le is tolhatnak vele az útról, bár én még nem tapasztaltam ilyet biciklivel sem nemhogy simsonnal. A legélvezetesebb szerintem a simson, mert ott váltasz is, a robogónál meg a babettánál meg csak a gázt vagy a féket húzod.
2012. aug. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
jaés ha vigyázol rá akkor nem kell sűrűn javítani, de ha robogót választasz ott könyebb rosszat kifogni.
2012. aug. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Simson S 51 B vásárláskor mire érdemes figyelni? Azon kívül, hogy ne legyen tákolt roncs. Bármilyen infó hasznos lenne. Nagyjából értek a régebbi autókhoz maximum azokból tudok kiindulni.
2012. aug. 29. 22:12
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát pl esztétikailag hogy néz ki, hidegen is és melegen is könnyen indul-e, váltó milyen, milyen az alapjárat, nem szivárog-e a benzin vagy valami más, meg majd írnak még okos dolgokat, igazából én sem vagyok nagy simsonos.
2012. aug. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
a henger ne adjon fura hangot próbaúton a karbit leszarhatod mert mindíg (évente )pucolni kell meg tömítést cserélni nem gát ha folyik pár forint a javítás a teleszkópókat nézd meg rugóutat nem szivárog a szimering a blokkból nem folyik az olaj az oldaldekniknél meg hasonló lánckerék állapota lánc állapota lánkerék szilentblokja a gyújtás eg ne legyen összevissza gányolva ÉS HA AZT MONDJÁK FRISSEN FELÚJÍTVA NE VEDD MEG MERT GAGYI TAIWANI SZART RAJNAK BELE ÉS AMIG MEG NEM VESZED ADDIG JÓ INK VEGYÉL EGY GYÁRI RAMATYOT ÉS EREDETIVEL RAGD HELYRE MERT NEM NEHÉZ
2012. aug. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Aprilia Scarabeo-t más nézted esetleg?
2012. aug. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
*már
2012. aug. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!