Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem érezni a 90-es...

Miért nem érezni a 90-es tempót annyira egy 2007-es Ford Fiestában mint egy 2003-as Suzuki Swiftben?

Figyelt kérdés
Ma vettük a feleségemnek a Fordot és mikor hazafelé én vezettem nem éreztem annyira a 90-et mint a Suzukimban.....
2012. aug. 31. 20:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert sokkal jobb a zajszigetelés. Nem hallod, hogy zúg a motor, nem jut el hozzád a futómű zaja, nem zúgnak a szélben annyira a tükrök és egyéb sallangok.

A karosszéria is merevebb, nem remeg úgy, a nagyobb saját tömeg miatt az úthibák sem dobják meg annyira. Lehet, hogy a futómű is stabilabb, de mondjuk ezen a téren a régi Swiftnek sem kell szégyellnie magát, főleg az 1.3-as, elöl kanyarstabilizátoros változatnak.

Ráadásul a Fiesta magasabb is, mint a Swift és minél alacsonyabban ülsz, annál nagyobb a sebességérzet.

2012. aug. 31. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ez normális.


Én jártam (új) swifttel és peugeot 206-al is. A 140 a sztrádán komoly halálfélelmet vált ki az emberből. Míg egy 530D-ben 180-190 olyan, mintha 90-el döcögnél.


Így vannak tervezve ezek az autók, semmi pánik.

2012. szept. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez normális. Már leírták előttemaz okokat. Én is amikor beültem a Suzukiból egy e290 mercibi, akkor a 170 az olyan 100-110-nek érződött. A swift sedanban pedig még hátul is van stabilizátor.
2012. szept. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek!!
2012. szept. 1. 10:04
 5/8 anonim ***** válasza:
5%
Látod, eddig ha nem is ismerted be, most tudod, hogy a suzuki (és társa, deawoo, új dacia stb.) mekkora egy nagy f0s. És az a röhely hogy van olyan agytalan ember aki újsuzukit vesz, annyi pénzért amennyiért egy 5-6 éves fullos mercit is vehetne, persze megmagyarázzák higy azt drágább lenne fenntartani mit ezt a kakit, mert az nem jut el az agyukig, hogy a suzi 3 év mulva a felét se éri, többet veszít az értékéből még annál is mintha a merciben motort kéne cserélni... Arról nem is beszélva hogy a gari miatt hordhatod márkaszervizbe... Dehát ezt nagyarázhatom a "suzukisoknak"... (persze az más ha vkinek van 2k-ja és csak egy öreg suzit tud venni (bár az is venehetne in egy golf2-t, az nár nem olyan gáz) egy 15éves merci, minden tulajdonságában amitől egy autó autó lesz, jobb mint egy ujsuzuki, zajszigetelés, futómű stb. össze se lehet hasonlítani. Mercit, bmw, és hondát érdemes leginkább venni. Inkább régebbit, mint olyat ami már újkorában sz@r... Ja és akkor a kinézetről ne is beszéljünk, és véletlenül se jökjetek az alkatrészárakkal mert régi mercikre fillérekbe kerül, néz utána, az hogy sokba kerül fenntartani urban legen okoskáim!
2012. szept. 18. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Bizony, bizony... Csak sajnos még mindig vannak olyan hülyék, akiknek egész egyszerűen nem kell "fullos" Mercedes, BMW vagy Honda. Köszönik szépen, a városban elég az is, amit a Suzuki tud, arra meg, hogy havonta egyszer a főúton 90-nel elmenjenek mamához, nem kell nagy autó. És mivel nekik is ugyanúgy van joguk autót venni, ezért Suzukiba fognak beruházni.
2012. szept. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

# 5 Minek ez a magyarázkodás?

Azért mert a feleségemnek lett egy Ford én még ugyanúgy szeretem a Suzukit is és semmi pénzért NEM adnám el!

Tuti, hogy nem veszek se Mercit se BMW-t mégpedig azért mert a Suzuki verhetetlen árban van és 2003 óta még semmi sem romlott el rajta. Persze akik szerint a Suzuki/Daewoo szar az ne vegyen olyat. Ilyen egyszerű az egész!

2012. szept. 18. 17:35
 8/8 anonim ***** válasza:
igazad van
2012. szept. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!