Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyiket vennéd és miért?...

Melyiket vennéd és miért? 2003-as Suzuki Swift sedan 1.3 16v 130-ezret futott vagy Renault thalia 2003 1.4 8v 140-ezret futott mind 2 jó állapotú formára és kényelemben a thaliat venném viszont sok rosszat olvastam rolla ezért kicsit tartok tölle?

Figyelt kérdés
kb havi 400-800 kilométert tervezek megtenni vele és kb 16 éves koráig tartanám meg körübelül éves szinten menyivel kellene a thalia-ra többet költeni a swift-hez képest? (szerviz+meghibásodásra gondolok)
2012. jún. 9. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A Suzukit választanám.


Hozzá kell tennem, hogy régen azt mondtam, hogy bármilyen autót csak Suzukit NE!!!


Ma nem adnám semmi pénzért, pedig 18 éves.

a szerviz elég szegényes, olaj csere, és csak menni,menni menni.


Most jön majd a sok hülye aki meg akar halni az autóba, mert nem biztonságos....


Képzeld én 2003 óta vezetem a Suzukit minden nap és még élek !

2012. jún. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyértelműen Suzuki- Műszakilag kifogástalanok, szinte elnyűhetetlenek.
2012. jún. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha egy árban van mindkettő, akkor a Thalia.

Egyébként nem kell rá többet költeni, és még jobb autó is. Most itt ironizálnak a "meg akarsz halni" mondattal, hogy a Suzkát Istenítsék, de ha már ugyanannyi a két kocsi, és a Thalia jobb, kényelmesebb és biztonságosabb, akkor miért a Suzukit választanád? Olyan állástalan autó amúgy is, bár ez a legkisebb gond.

2012. jún. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Képzeld én 2003 óta vezetem a Suzukit minden nap és még élek!"


Nem értem az összefüggést!

Az hogy 2003 óta vezeted, abból mért következik, hogy soha nem lesz még önhibádon kívül se semmilyen baleseted?

Lehet hogy elmész 30 évet még csak koccanás nélkül is. De elég ha csak a 30. év + első napon egy barom szembe jön veled. Na akkor én nem szeretnék egy Suzukiban ülni.

2012. jún. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Ha egy árban van mindkettő, akkor a Thalia.

Egyébként nem kell rá többet költeni, és még jobb autó is."

Aha, csak nem mindegy, hogy ugyan azt az alkatrészt mennyiért veszi bele az ember! A Renaultok kényes egy jószágok. Ha nincsenek rendesen szervizelve megette őket a fene. És ha már valamit venni kell hozzá 1,5x-2x drágább hozzá bármelyik alkatrész. És az, hogy jobb pedig egy baromság! Valamennyivel kényelmesebb és (elvileg) biztonságosabb.

Hogy válaszoljak is, én a Suzukit venném. Látom hosszútávra tervezel, hidd el, ha rendesen szervizeled megfogja hálálni.

2012. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Francia autót ne vegyél!
2012. jún. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Régi-régi Swiftet ne vegyél, a francia még mindig jobb!


Valaki írta h ha nincs megfelelően szervizelve. Ha nem megfelelően szervizeled a Suzka is gallyra megy, nekem ne mondja senki, hogy 200000km alatt semmit nem kell cserélni a suzukiban, meg olaj-olajszűrő is maradhat az, ami eredetileg benne volt...

2012. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7-nek! Persze, hogy tönkremegy a Suzuki is, hogy ha nem szervizelik kellő időben megfelelően. És persze egyértelmű, hogy a kopó alkatrészeket is épp ugyan úgy kell cserélni. Csak, hogy éppenséggel a Suzukihoz jóval olcsóbbak az alkatrészek, mint a Renaulthoz! Na ez a nem mindegy! ;)
2012. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ennyi baromságot....

Hol vannak azok az az idők már, amikor drága volt az alkatrász egy japánba, stb...:-)

Annyit mondok, hogy VEZESD mind a kettőt, és utána a Thaliát fogod venni, 100 %!! Stapabíró a Swift, de kényelemről nem szabad beszélni, biztonságilag 0. Egy egyszerű (1,4 75 LE) Thalia sem sokkal bonyolultabb, de az autóbb!

2012. jún. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Lehet találni sokkal jobb autókat kedvezőbb áron mint ez kettő, én egyiket se választanám, se franciát se japánt. MAradnék a németnél, mindenhol lehet találni jó megoldásokat.
2012. jún. 13. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!