Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerül havonta egy...

Mennyibe kerül havonta egy autó fenntartása benzinköltség nélkül?

Figyelt kérdés
Gondolkoztunk rajta, hogy autót vennénk, de jó lenne tudni, milyen havi költséggel számoljuk. 2 gyermekünk van, szeretnénk harmadikat is, valószínű akkortájt vennénk autót. Viszont 3 gyerekre már 90%-os utazási kedvezmény van, szóval nem használnák folyamatosan az autót, hanem csak évente 3-4 alkalommal, amikor tényleg olyan csomagot is viszünk a nagyszülőkhöz, ami vonattal nem megoldható.

2012. szept. 1. 11:06
 1/4 A kérdező kommentje:
autós gyermekülés van, így arra nem kellene már költeni.
2012. szept. 1. 11:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól gondold meg 2x is, hogy belevágsz-e:) Van a havi kötelező, 2 évente műszaki, ha jó állapotú az autó, ez legalább magában 30e. + sajnos vannak járulékos kiadások. Pl ma reggel nem indult el az autóm, majd 99%, hogy az akku a rossz, ennek a cseréje legalább 15e huf és ez csak egy példa. Ha jól keresel, akkor nem kerül sokba, de ha hónapról hónapra élsz, akkor nem javaslom.
2012. szept. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Évi pár alkalomra -szerintem- nem nagyon éri meg autót fenntartani.


Kötelező biztosítás: főleg a tulajdonos korától, lakhelyétől, biztosítási bónuszától, autó teljesítményétől függ. Évente 15000-150000 között. Számolhatsz díjat pl a biztositas.hu-n.


Súlyadó: az autó korától és teljesítményétől függ. Ezt is számíthatod kalkulátorral (google: súlyadó kalkulátor). Évente 10-100000.


Casco: nem kötelező kötni, újabb autóra érdemes. Sokféle variáció lehet (balestre, feltörésre, totálkárra, lopásra, stb). Havidíj 2000-20000 (vagy több?).


Olajcsere akkor is ajánlott évente, ha szinte semmit sem jársz vele. Kb 10000-ből kijön, persze nem mindegy milyen autó, milyen olaj, hol csinálják.


4-5 évente téli/nyári gumi: téli elhagyható, ha azt mondod, hogy akkor nem jársz vele (bár sokan amúgy se vesznek). Manapság 50-60000 alatt nincs már garnitúra (téli még drágább is). Akkor is érdemes cserélni 5 évente, ha keveset fut.


Műszaki vizsga: kétévente 25-30000Ft.


Szervíz: na ezt abszolút nem lehet megsaccolni. Én idén még semmi extrát nem költöttem az autóra, mert nem volt baja (égőt cseréltem 2x, 1000Ft/db). Tavaly több, mint 200 ezret költöttem rá... Használt dízelnél egy adagoló/porlasztó hiba ritkán áll meg 200 alatt (nekem a futómű volt a rossz).


Bérelni kb 10000/nap áron tudsz autót (persze általában ~100k kaucióval). Ez már lehet családi méret is (pl Skoda Octavia). És abba csak tankolnod kell (és persze vigyázni rá). Évi pár alkalomra meggondolandó ez is.

2012. szept. 1. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha tényleg évi pár alkalomról van szó akkor felejtsd el a kocsi vásárlást, bőven jó lesz neked bérelni is.

Csak egy fölösleges teher lesz a nyakadon.

2012. szept. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!