Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nappal a ködlámpát lehet...

Nappal a ködlámpát lehet használni nappali menet fénynek?

Figyelt kérdés
úgy értem h tompított nélkül csak a ködlámpa világít meg a helyzetjelző.
2012. szept. 1. 15:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. szept. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2012. szept. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszönöm :D csak azért gondoltam mert ugyanolyan izzó kell bele mint a tompítottamba és nem világít erősebben egy ledes fénynél gondolom így se lehet akkor használni?
2012. szept. 1. 15:48
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ködfényszóró használata

Ritka találó kifejezés a ködlámpa, sokan mégsem értik. Csak ködben vagy erős esőben, hóesésben - tehát tényleg indokolt esetben - szabad használni. Az erős szó a hangsúlyos, néhány csepp eső nem számít annak, csak a vízfüggöny. Az első ködfényszóróknál jóval zavaróbb a hátsó felesleges használata, ha nem fűződik különös érdek a mögöttünk lévő retinájának kiégetéséhez, kapcsoljuk ki.


44. § (4) Tompított vagy távolsági fényszóró helyett vagy mellett ködfényszórót, továbbá hátsó helyzetjelző ködlámpát abban az esetben szabad használni, ha a látási viszonyok ezt indokolják.

2012. szept. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
rendben mostmár értem köszönöm :D csak sokszor látok olyat h vkinek fel van kapcsolva a helyzetjelző meg csak az első ködlámpa a tompított helyett most nyáron napsütésbe is láttam és nem világít erősebben az enyén a többiekénél és mégis ma megállított a rendőr szerencsére csak figyelmeztetett h nem lehet használni és mondta ha azt akarom szereljek fel egy ledes nappali helyzetjelzőt csak azt nem szeretnék mert nem mutatna jol a kocsin és ezért gondoltam h helyette a ködlámpát használom
2012. szept. 1. 15:53
 7/15 A kérdező kommentje:
és még az lenne a kérdésem h tompítottat lehet használni nappal azt úgytudom jol tudom ugye? mert ha nem megy a világítás a kocsin akkor magas a fordulatszám és sokat fogyaszt azért akarom h mennyen mindig mikor használom a kocsit. Mert világítás nélkül megha minden le van kapcsolva 1500 néha fölmegy 1600-1700 közé is ha meg föl van kapcsolva a világítás akkor normálisan 9-800-on jár a motor
2012. szept. 1. 15:55
 8/15 anonim ***** válasza:
A tompított fényszórót bármikor használhatod!
2012. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A tompítottat bármikor lehet használni. De a ködlámpát csak indokolt esetben ahogyan már írták. Ha köd van akár nappal vagy éjszaka akkor lehet használni.
2012. szept. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem csak egy kérdésem lenne, hol a francban voltál te kresztanfolyam helyett?
2012. szept. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!