Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó mániások, mennyibe...

Autó mániások, mennyibe kerülne egy ilyen kocsi fenntartása? Életbe vágóan fontos.

Figyelt kérdés

Egy 1994-es gyártmányú Reanult Clio 1.2 benzines 3 ajtós kisautónak mennyibe kerülne a fenntartása és milyen időközönként mennyit kellene fizetni? 23 éves vagyok.

Lehet szégyen de az ilyenekről nem tudok semmit,nem értek hozzá.Szüleim ijesztgetnek hogy milyen borzalmas egy autó fenntartása amit el is hiszek de ennél is? 100.000forintért (140.000ért volt hirdetve egyébként)venném meg az autót (lealkudtam),ide adná az eladó kölcsönadási vagy üzembetartói szerződéssel is ha szeretném,ami nem kerül plusz pénzembe ugye,de úgy gondolom hogy inkább a nevemre íratnám az autót mert úgy a tiszta!

Az lenne a kérdésem, hogy mennyibe kerülne ennél a kisautónál az átíratás,és a majdani fenntartása?És a fenntartást milyen időközönként kellene fizetni? Biztosítás,súlyadó meg ilyenek...

Számít az hogy a motor hány cm3-es?Az autó paraméterei ha meg vannak,mint azt le is írtam,akkor fater azt mondja, meg lehet mondani, hogy mennyi a kiadás.

Én nem vagyok valami nagy szakértő,de én úgy gondolom hogy minél fullosabb egy autó, annál drágább a fenntartása,nem igaz? Ez az autó egy számomra,vagyis szerintem "kis autó" .... Nem élünk valami gazdag lábon az biztos...megérné ha megvenném az autót?Jelenleg dolgozom,de nem sok haszon van a fizetésemből,mert szüleimnek segítenem kell a fizetnivalókban.Szeretném hasznát venni a jogsimnak,mert akkor mi a francért is raktam le anno? Nagyon feldühítettem magam és veszekedtünk a szüleimmel,hogy ők állandóan a fenntartás veszélyét mondogatták,én meg mivel nem értek hozzá,csak feltételeztem hogy túl lehet élni biztos ezt a fenntartást.... ebből volt a vita... szeretnélek titeket megkérdezni kedves olvasók,remélem autó szakértők vagytok,hogy mennyibe kerülne egy ilyen kiskocsi fenntartása? meg amikor átírják a nevemre az is mennyibe kerülne? Előre is köszönöm!Remélem értitek miről beszélek és tudtok nekem segíteni mert akkor emg is venném...félek hogy elviszi más.


2012. szept. 1. 21:39
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

"Jelenleg dolgozom,de nem sok haszon van a fizetésemből,mert szüleimnek segítenem kell a fizetnivalókban."

Egy teli tank benzin 18 000 körül van(a clioba persze). Ezt épp ki lehet hajtani belőle 2 nap alatt is. Ha most megveszed, és kell rá 4 téligumi, az ha normálisabb használtat nézel szereléssel úgy 30 000.

Biztosítást számold mondjuk 10 000/ negyedévvel, a teljesítményadó ~6000/év.


Ha nem állsz jól anyagilag, akkor tényleg felesleges belefognod.

2012. szept. 1. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

De akkor nekem kb 10.000 forintot kellene fizetnem rá negyed évente,meg 6000 forintot évente és slussz?

Az átíratás mennyibe kerülne?

2012. szept. 1. 21:50
 3/15 A kérdező kommentje:
vagy az a 30.000?
2012. szept. 1. 21:51
 4/15 A kérdező kommentje:
Az utolsó előtti mondatod annyira gubancos hogy nem lehet érteni,barátnőmmel bogoznánk kifele,hogy mit akartál igazából mondani de nem bírunk rájönni mert olyan értelmetlen a szóösszekapcsolásaid.Kérlek írd már le az utolsó előtti mondatodat érthetőbben.Bocsi,de nagyon fontos lenne.
2012. szept. 1. 22:07
 5/15 A kérdező kommentje:
figyeljen mindenki,nekem csak annyi a lényege,hogyha én ezt az autót megveszem,mennyibe fog kerülni az átíratás amit az államnak kell fizetni,és milyen időközönként,mennyit fizetek a kocsira,tehát mennyi lesz a fenntartási költsége? Negyed évente mennyit kellene fizetnem? csak 10.000 forintot? meg az évi 6000 forint és pont? Nekem valami nem stimmel.... ez túl szép hogy igaz legyen.Lehet én vagyok ütődött,sőt biztos de még mindig nem vagyok tisztában a dologgal,azzal sem,hogy egyáltalán a téli gumi hogy jött ide.Egyébként nem hiszem hogy van rajta téli gumi,de az annyira drága ha veszek rá?....segítsen már valaki mert nagyon sürget az idő!
2012. szept. 1. 22:14
 6/15 anonim ***** válasza:

Az átírás a következő képp alakul:


Kifizeted egyszer a vagyon szerzési illetéket (ez az autó teljesítményétől függ- Kw-)

Aztán ki kell fizetni az okmányokat (forgalmi/törzskönyv 6-6e.Ft)

Persze mielőtt elviszed kell csináltatnod egy Eredetiségvizsgát (ára cm3-tól függ...)

És meg kell kötnöd rá a biztosítást,aminek az ára sokmindentől' függ! (23éves vagy,az írásodból azt veszem nem is volt még autód... így elsőre fiatalon,kicsit drága a negyedéves díj)!


Nekem május óta van biztosítás a nevemen(előtte nem is volt) és huszonéves vagyok én is (nekem 18.900Ft 3havonta a biztosítás a baleset adóval együtt)!


Szóval a fenntartása:

negyedévente számolj olyan 16-19e.Ft közötti összeggel(Biztosítás)


Aztán évente egyszer a Gépjármű adó (ez függ az autó korától...)


És akkor még nem tankoltál! (ez menetfüggő) ,bár kisautód van!


Ha valami elromlik (ilyen idős autóknál könnyen meglehet...) vedd meg az alkatrészt + vidd el maszek szerelőhöz!


Ha lejár a műszaki vizsga: annak költsége is januártól növekszik!


Aztán ha jön a tél,vegyél téli gumit (gumiztasd fel)!


Ezekkel mind-mind számolni kell

(Nekem iszonyat nehéz fenntartani a kocsit... egy elég nagy teljesítményű autóm van... BMW !) Én egyedül csak azért ölöm az autóba a pénzt mert Márkaszenvedélyes vagyok,és ha már megvettem + amennyi munkám van benne,nem akarom elherdálni (sőt ,havi keresetem is épp hogy alig van)... :S (Persze ez kompromisszumokkal jár:

ha megtetszik valami,nem tudom rögtön megvenni,nem járok minden héten bulizni...)


Hidd el,ebben az országban egy fix munkahelyes ember is alig teheti meg az autót!!!

2012. szept. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"Biztosítást számold mondjuk 10 000/ negyedévvel, a teljesítményadó ~6000/év."

Ebben mi gubancos?

Biztosítás: 10 000/negyedév= 40 000/év

teljesítményadó 6000/év

összeadva 46 000/év :)

De ez csak a teljesítményadó és a biztosítás.


A többit az előttem író, már részletezte. Én csak pár "elrettentő dolgot" dobtam össze az #1-ben, igazából lusta voltam részletesen leírni :)

2012. szept. 1. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

1.: Átiratás: [link]


2.:Teljesítményadó: [link]


3.:Kötelező: Kb évi 40-50, de lehet több is.


4.: Tankolás. Ha mindenhova ezzel fogsz járni az sokba kerül. 5-6L között eszik 100-on, alsó hangon is 2500ft.


5.: Kopó alkatrészek, mert ezt elegánsan kihagytad. Olajcsere 15E kmenként szűrővel együtt, kell majd egy garnitúra téli/nyári gumi attól függ milyennel veszed. Plusz vásárlás után illik lecserélni a vezérműszíjat és az összes folyadékot, sok szívást lehet megspórolni vele.



6.: Műszaki. Egyelőre 17E ft, de emelkedni fog.


Összességében, az egészet elosztva havi 15-20E alsó hangon. Ennél olcsóbban nem lehet kijönni.


És akkor a szubjektív véleményem:


Ha nem keresel legalább havi NETTÓ 110-et ne is vágj bele, azt a pénzt el tudod költeni másra is. Én 180 környékén keresek, autószerelő vagyok, úgyhogy a dolgok nagy részét magamnak csinálom,vagy kollégákkal oda-vissza alapon, de én is jobban élnék ha nem lenne egy E30-as 325i-m, meg egy motorom.


Pláne hogy egy Clio-t néztél ki, elég sok bajuk tud lenni, ha egyszer elkezdődik az elektromos mizéria olyan lesz mint az állatorvosi ló. Inkább nézz egy ezres Swiftet, ahhoz olcsóbb az alkatrész is, plusz a világból kimegy.

2012. szept. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

" úgy gondolom hogy minél fullosabb egy autó, annál drágább a fenntartása,nem igaz?"


Nem feltétlenül. Egy ilyen idős/olcsó autóval (főleg ha elengedte a vételár közel 1/3-át) kizárt hogy ne legyenek néha gondok, akár komolyabbak is.

2012. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ha a szüleid nevére íratod az autót, sokkal olcsóbb lenne a biztositás, de ha ennyit kötözködnek veled, ez nyilván nem megoldható. Ezres swift szerintem a kérdezőnek nem alternatíva, mivel azt nem kap 100 ezer forintért. Viszont ezzel a régi tragaccsal valóban elképzelhető, hogy sok gondod lesz.
2012. szept. 1. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!