Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 13cm-es hangszóró is szólhat...

13cm-es hangszóró is szólhat erőteljesen vagy azért már komoly összeget kell fizetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne hogy max 10.000Ft összegért lehetne-e olyan 13centis mélyközép hangszóró párt venni (hátra), ami nem csak cincogna, hanem némi mélyet is tudna.


Lehet hülye kérdés nem értek hozzá csak reménykedem...


Köszönöm előre is! :)



2012. szept. 3. 01:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet úgy, az egy egycsatornás erősítő.
2012. szept. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Tehát minden a fejegységbe van bedugva?
2012. szept. 4. 15:58
 13/18 anonim ***** válasza:
Auchanba én 150w sal mélyládát vettem ami egész jól szólt erősítő nélkül is és sosem volt bajom vele. Mondjuk sal mp3 magnó volt hozzá bekötve,bitang volt még úgy is.
2012. szept. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Igen. Csak az úgy sz@rul szól. Az aktív mélyládában van egy 150 W körüli erősítő, ha érzékeny, akkor még kisebb is lehet. Ehhez raksz egy elsőszettet, amit csak a fejegység erősít a maga 25 wattjával. Az eredmény: égtelen dübörgés, semmi dinamika, magas hangok elvesznek, gyenge összkép.

Ha jót akarsz, veszel egy kicsi ládát, passzívot, tényleg nem kell, hogy 30-as hangszóró legyen benne, hogy szépen szóljon. Egy szolid 20-as, de 13-asból is hallottam már olyat, amire azt mondtam, hogy hoppá. Ehhez veszel egy 4 csatornás erősítőt, ami tud 4x50w-ot, ez igen gyér teljesítmény, de bőven elég és egy ilyen erősítő mondjuk MNC-ből nem is drága. Hidalható legyen két csatorna, így 2x50w hajtja az első szettet, 100w a ládát, olcsón teszel hozzá egy 0.3 farados kondit, hogy ne zabálja az akksit és lesz egy jó rendszered:)

Persze kicsit túlmentünk a 10000es kereten, de én így csinálnám:)

2012. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Kicsit igen de köszönöm, az a jó hogy nem kell mindent egyszerre venni :)

Tehát nem érdemes a meglevő párhoz mégegy párt venni, inkább mélyláda + erősítő azt hiszem akkor spórolok még jelenleg a fejegység az első cél.

2012. szept. 4. 23:38
 16/18 A kérdező kommentje:
Erősítőt már nem merném itthon beszerelni, kb mennyiért szerelik be mondjuk a norautonál?
2012. szept. 4. 23:41
 17/18 anonim ***** válasza:
4 vezetéket kell összedugni:)
2012. szept. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
De azokat elvezetni meg minden... meglátom majd... :) Egyenlőre a fejegységet kell megvennem :)
2012. szept. 5. 21:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!