Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autókereskedőknek megéri kb...

Autókereskedőknek megéri kb 500-ezer forint értékű 10 éves kocsihoz szervizkönyvet hamisítani? Illetve ez menyire jellemző?

Figyelt kérdés

2012. szept. 3. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy megéri. Ennyivel is könnyebb dolga van, hogy rásózzon egy szutykot a tudatlan vevőre! Akinek meg van esze és visz magával egy szakembert az meg nem a szervi1zkönyvet fogja lesegetni, hanem a kocsi állapotát!

Hogy mennyire gyakori azt nem tudom. De gondolj bele, pár évvel ezelőtt még a KM-óra visszatekergetése is nagy divat volt... Mondjuk azóta szigorítottak a büntin és már nem játszadoznak annyira vele, de szerintem egy szervizkönyvvel se nagy művészet csalni. :-/

2012. szept. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Mondjuk azóta szigorítottak a büntin és már nem játszadoznak annyira vele"

Mondjuk a használtautó.hu-n az autók minimum 75%-a visszatekert órás :)

2012. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megéri. Persze.
2012. szept. 4. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"De gondolj bele, pár évvel ezelőtt még a KM-óra visszatekergetése is nagy divat volt... Mondjuk azóta szigorítottak a büntin és már nem játszadoznak annyira vele, de szerintem egy szervizkönyvvel se nagy művészet csalni"


A mai napig tekerik az órákat. Ez az új szabályozás egy vicc... Nagyon könnyen kijátszható!!

2012. szept. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Emberek, nagyon leragadtatok ennél a km óra visszatekerős mondatomnál. Nem azért, de itt most a szervizkönyvről szólt a kérdés. Én nem mondtam, hogy 100%-ig megszüntették ezt a fajta csalást, de amióta akár börtönbüntetést is lehet érte kapni, valamelyeset biztosan visszaszorult ez a fajta átverés. Ezért is érdemesebb inkább kéztől használt autót venni. Ha pedig valaki kereskedőtől akar autót venni, akkor okvetlen vigyen magával szakembert! Az az autó állapotát méri föl, és nem a km órát, meg a szervizkönyvet nézegeti! :)
2012. szept. 4. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A válasz Igen.

Egyébként teljesen életszerű, hogy egy 10 éves autónál valaki még vezetteti a szervízkönyvet. (- Közben fapofával mosolygok) Persze, lehet hogy tényleg létezik ilyen ember, csak én forgok rossz körökben.

Szóval a szervízkönyv ha nem éppen igazi, akkor nem csak a nem valódi futásteljesítményt tartalmazza (km), hanem a nem elvégzett szervízeket is!!!

A km óra meg azért annyira mégis idetartozik, hogy a szervízkönyvben bizony benne van a km. Visszatekergetésekre pedig egész iparág épül rá saját eszközökkel. Olyan, mint a mobiltelo kikódolására. Pár ezerért átpörgetik a digitális számlálót is. Nagyobb tétel esetén még kedvezmény is jár.

Tehát a jó szervízkönyv, az alacsony km és a kivaxolt autó együtt adja a legjobb vételt -> nagyobb árrés.

Nem akarok off lenni, de 10 éves autó esetén az első tulaj, kb. olyan, mint a ferencvárosi gyártelep melletti placcon szűz lányt pénzért felszedni.

Szóval egyszer találkoztam ilyen tulajjal, de miután előhozakodtam a piaci árral, többet válaszra sem méltatott.

2013. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bocs, 10 éves kocsinál márkaszervízes bejegyzésre gondoltam. Mielőtt valaki félreértené.
2013. febr. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!