Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kivinnétek magatokkal az...

Kivinnétek magatokkal az autótokat külföldre költözés esetén? Aki nem, az miért nem? Jobb kint venni egyet? Vagy egyáltalán nincs rá szükség?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokat is szívesen fogadok. Köszönöm!!

2012. szept. 4. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
természetesen vinném, mert jó ha van, másrészt egyből biztosan nem tudnék venni hiszen másra is kellene a pénz. Idővel pedig lehet lecserélném. Ez nem biztos, hiszen jó állapotú, megbízható autó így nagy szükség nem lenne az újra.
2012. szept. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát volt, hogy vittem, volt, hogy nem... Pl. amikor európán belül költöztem, akkor vittem.


Most már nem hoztam magammal, de nehéz is lett volna, mivel Amerikába költöztem. De azt kivánom, hogy bárcsak tudtam volna hozni....

2012. szept. 4. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyetértek Veletek. Csak sokan olvasom, hogy külföldre költözés miatt adja el valaki az autóját. Arra tudnátok esetleg válaszolni, hogy milyen papírok kellenek a kinti használathoz mondjuk egy EU-s országban?
2012. szept. 5. 08:03
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezen nem kell ennyire aggódnod, már nem a vasfüggönyös rendszerben élsz, bár lehet visszasirod, de mindegy ezt hagyjuk...


Tehát semmi különleges papirodnak nem kell lennie ahhoz, hogy külföldön használd a kocsit. Leginkább meg se fog állitani a rendőr, de ha mégis akkor forgalmi ami a Te neveden van, vagy ha nincs akkor egy kölcsönbeadási papir angolul (és a kinti célország anyanyelvén se árt), egy biztositási csekk, hogy be van fizetve, egy kötvény és a zöld papir ami a káresetkor kitöltendő. Ezen felül semmiféle papirra nem lesz szükséged. Hova akarsz költözni?


Nem kell a külföldi önkormányzatnak,rendőrségnek, közlekedési hivatalnak, senkinek se bejelentened az autót! Illetve Magyarországon sem kell jelentened, hogy külföldre viszed a kocsit, mert nincs határ, semmit se tudnak veled kezdeni ha 180 napnál többet is leszel külföldön. Én immárom 12 éve lakom külföldön, évi 120-140e km-t utazok szerte Európában, kivétel nélkül sietek, tehát nagyon gyorsan hajtok, ha szabad, ha nem és 6-szor állitottak meg a rendőrök, ebből 2 gyorshajtás, mindkettő szlovákiában, mert ott radarral mérnek és nem lézerrel ami van blokkolóm, igy abba beleszaladtam. 120-as táblánál 210kmh volt az egyik, ahol úgy kezdtük, hogy elveszik az autót és a jogsit aztán 85.000 forint készpénz is megtette negyed óra bilincs után, a másik esetben pedig 196kmh-volt szintén 120-as táblánál mosolyogva megbeszéltük, hogy gyors autó, majd 200 Euró átnyújtása után tovább haladtam ilyen tempóval. Azóta kerülöm a Szlovákokat:)

2012. szept. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!