Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A simsonom kuplungját nehéz...

A simsonom kuplungját nehéz behúzni. A bovden volt az első amit megnéztem, de azt tökéletes, már szét szedtem párszor a kuplungot, de minden szakszerűen van össze rakva hibának semmi jele. Valakinek volt hasonló problémája?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 07:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A bovdet hogy ellenőrizted?

Kezdetnek szerintem abba rakj valami kenőanyagot(olajat pl).

Nekem zsír új bovdennel volt ez a gondom a motoromnál, olaj segített rajta.

2012. szept. 5. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
A bovdenen átfolyattam vékony olajat és felakasztottam egy éjszakára... A kuplung kiemelőkart fogóval nehézkesen lehet behúzni, tehát a hiba belül van a kérdés, hogy hol. :/
2012. szept. 5. 12:02
 3/12 anonim ***** válasza:

Tekerd kíjjebb a kuplungkosár közepén lévő csavart,mert lehet hogy tökig bevan tekerve.

Működik a kuplunk? Kiemel?

2012. szept. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
*g
2012. szept. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nézd meg a kiemelő pálcákat. Dekni le, kuplung tányér le (4db 5-ös csavar fogja), és vedd ki a pálcákat. Nézd meg, hogy akkor is nehéz-e elfordítani a kiemelőkart.
2012. szept. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A kiemelő csavaron állítottam, de azzal ugye csak azt tudom állítani, hogy mennyire emelje ki a kuplungot. Az alatta lévő csavart ami az egész kuplungot fogja azon is lazítottam, de semmi pozitív eredmény.
2012. szept. 5. 16:34
 7/12 A kérdező kommentje:
A kiemelő pálcákat is néztem, de azok a szabadon mozognak. :/
2012. szept. 5. 16:36
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nincsenek benne a pálcák, akkor is nehéz elfordítani a kiemelőkart?
2012. szept. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha pálca nélkül is nehezen forog akkor a kiemelő szerkezet szorul. Szóval akkor azt kell szétkapni és jobb esetben elég csak kipucolni jó alaposan.
2012. szept. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A kiemelő lazán mozog. Máma kimostam az egész blokkot, kiemelőt, kuplungot, mindent benzinnel és beolajoztam, zsíroztam az összes alkatrészt, de nem lett jó. Viszont észre vettem, hogy a kuplungot amikor behúzom, akkor ferdén emel ki. Tehát gyakorlatilag az a probléma, hogy a kuplung kosárban a lamellák ferdén jönnek ki a kuplungkar behúzásakor és ezért szorul a kuplung. Na, de arra még nem tudtam rájönni, hogy mi ennek az oka. Azért köszönöm a tippeket!
2012. szept. 5. 21:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!