Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi van olyankor, ha én egy...

Mi van olyankor, ha én egy normál főút mellett a gazosban, azzal párhuzamosan megyek? KRESZ ide nem vonatkozik, ugye?

Figyelt kérdés

Ahol nyilván nincs forgalom, viszont ugyan oda jutok el mint ahova a főút visz, egyértelmű. Csak mert pont ilyet láttam hogy 3 csávóka ott nyomta quaddal ezerrel az út melletti gazosban, és ekkor gondolkodtam el, hogy végül is nem az úton vannak, akkor ez most hogy is van kreszileg?

Példának ha mondjuk én az 1-es főút mentén, mellette a gazosban Budaörsről elmegyek Győrig, csakis a gazosban maradva végig tényleg, na iylenkor mi a helyzet? Rám szólhat valaki vagy elkövetek valamit? Hiszen nem közút, kresz nem hiszem h vonatkozik ide, max a magánterületre való bemenés miatt olykor, de a frász tudja, út menti árkok mentén csak nem szólnak még ha magánterület is.


Szerintetek hogy van ez ?? Ez jutott eszembe, semmi más megvalósítható dolog, ez az egy kivitelezhető ...

KÖSZI

(egy másik tegnapi kérdésemből származik, csak azt már senki nem olvassa, bocs ha valaki mégis 2x látja, de nagyon szeretnék erre választ, ezért tettem külön fel)


2009. júl. 30. 08:13
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
mármint motorral és az itt a fő kérdés, hogy akkor nem kell jogsi ugye ?
2009. júl. 30. 08:25
 2/19 anonim ***** válasza:
Ha nem kiépitett a forgalom számára fenntartott úton ösvényen közlekedsz arra a kresz nem vonatkozik, esetleg más tiltás vagy rendelkezés. Ha motorral el akarsz jutni a lakhelyedtől a pampákra és aszfalt úton haladsz addig kötelező rád nézve a kresz, de csak addig. A pusztában azt teszel amit akarsz ha a tulaj engedi....
2009. júl. 30. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Nos én a sportpályáig szeretnék eljutni ahol már nincs kresz, csak az a bajom, hogy a lakóhelyemtől van 8 km kb amit meg kellene tennem a főúton. ha ez kivitelezhető úgy, hogy a főút mellett a gazban megyek, és oda nem érvényes a KRESZ, akkor végül is meg van oldva a nagy problémám, csak ebben nem voltam biztos.
2009. júl. 30. 09:40
 4/19 anonim ***** válasza:

Ha még 10szer felteszed a kérdést sem fog változni a dolog. Elmondták ezren, hogy papirok nélkül nem lehet mennni csak magánterületen.


Akkor most azt mondom neked hogy úgy igen, szabad menni, persze nem, de látom addig kérdezgetsz míg ezt nem mondja valaki

2009. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Mivel ez volt a kérdés, valóban addig kérdezgetem, csak látod ehhez 30 válasznak kell lefutnia mire valaki valóban a kérdésre válaszol ésnem pedig agreszíven nekem esik ... komolyan nem értem.

Jó oké, köszi, én is így gondolom, út mellett miért ne lehetne, ahol meg olyan h nem megy, ott tolom az úton, elvégre az nem tilos.

2009. júl. 30. 10:09
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok...


De tilos tolni is, egyedül a segédmotorkerékpárt toló személy nem számít vezetőnek. Értsd meg, hogy nem lehet hivatalosan menni vele, kivéve útvonal engedéllyel.

2009. júl. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Tudod ha ezt leírod az előbb normálsi hangnemben, hogy "még a tolása is tilos" akkor vszínű meg is értem, de nem ezt tetted.


na ez király viszont akkor, az ész megáll, és akkor talicskát se tolhatok ezek szerint az úton csak segédmotorkerékpárt? ez aztán logikus egy szabály baromira, de oké, felfogtam, még h anem is értem, köszi ....

2009. júl. 30. 10:21
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne is figyelj az ilyen beírásokra, sajnos lekezelő stílusok nézd meg, mindenhol vannak. Én se tudom megérteni az ilyen miért válaszol, ha egyszer rosszul esik neki :(

Szegény srácnak miért nem lehet normálisan elmondani, aki otthon van a témában? Bocsi én nem értek hozzá meg nő is vagyok, csak én is kiakadok mindig az ilyen hangnemeken.

2009. júl. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Már hogy volna tilos! És ha bedöglik az a motor? Velencéről hazatoltam egy xar MZ-t (el is hajitottam utána) rendőr csak azt mondta vigyázzak az út mellett!!!!
2009. júl. 30. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Röhej ami itt megy Magyarországon .50 cm3 as simsont tolhatom de az 51 cm3 as nagy motort nem mert nem segédmotor pedig lehet hogy 10 kilóval könnyebb.Ha már ennyire majmoljuk amerikát meg európát akkor legalább a B.kategoria 125 cm 3 ig terjedhetni .Igy egyben sokkal többen leraknák a jogsit hogy tudjon motorozni és nemkénne bújkálni meg csiszolni kia 125 cm3 akat ás átütni 50 re.Én nemsokára veszek 125 motort de csak b kategoriáb van.Lesz vele meló mert átkell ütni 50 esre .Miért ? Mert minden olyan drága hogy egyszerüen nemlehet kifizetni átlagembernek a 125 ős jogsit meg hát rendszámosan 2 X annyi egy motor .pedig mennék én hvatalosan ha csak kicsit is hasonlitanánk ebbből a szempontból nyugatra.Itt a regisztrácios adó ( scájci endurokra ) majdnem a motor ára külföldön meg pár ezer vagy nincs is.A sok tiltó szabályal csak mégtöbb szabálytalanság lesz.
2009. júl. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!