Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Drl (nappali menet fény) és...

Drl (nappali menet fény) és műszaki vizsga?

Figyelt kérdés
van egy 90-es évjáratú swift-em, vagyis erre nem kötelező a drl.De ha én szerelek rá és vezérlőt nem teszem be, csak a lámpákat, meg egy kapcsolót hozzá és helyesen használom, akkor a rendőr nem büntet meg, de a műszaki vizsgán átengedik vezérlő nélkül a kocsit? Mert tulajdonképpen nem is kéne ellenőriznie a drl-t, mert erre a kocsira nem kötelező.Max azt kell ellenőriznie, h helyesen működik-e, de mivel nincs vezérlő nem működik helyesen, de kézzel vagyis kapcsolóval tudom helyesen működtetni és ez a lényeg h akkor világítson amikor kell és nem a vezérlő.
2012. szept. 12. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mert tulajdonképpen nem is kéne ellenőriznie a drl-t, mert erre a kocsira nem kötelező"

De attól még ott van és ha nem vak a vizsgáztató, észre is veszi, hogy mintha lenne kér sor LED a lökhárítón. Ez esetben pedig kérheti, hogy mutasd be, hogyan működnek. A vonóhorog, ködlámpa és egyéb dolgok vizsgáztatása is pontosan ugyanígy működik: attól, hogy gyárilag nincs rajta az autón, műszaki vizsgán még megnézik, hogy megfelel-e az előírásoknak.

"... és ez a lényeg h akkor világítson amikor kell és nem a vezérlő"

Nem is azt írja elő a jogszabály, hogy vezérlő legyen az áramkörben. Csak az az előírás, hogy a DRL indítás után gyulladjon ki és a tompított fényszóró bekapcsolásakor vagy a motor leállításakor aludjon el. Hogy ezt hogyan oldod meg, a te magánügyed. Lehet vezérlőelektronikát készíteni, relékkel játszani (kettő elég is hozzá, ha jól gondolom) vagy bármilyen más módszerrel elérni, hogy megfelelően világítson.

Ha meg nincs kedved ilyenekkel vacakolni, akkor bízhatsz abban, hogy a vizsgáztató annyira unja már az egészet, hogy nem is figyeli, mi mikor világít, esetleg az univerzális "ötezerér' nem látott semmit, ugye?" módszert alkalmazhatod.

2012. szept. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

kösd rá v köttesd rá normálisan és akkor enm köthetnek bele

vagy max műszakira leveszed.....

2012. szept. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
jaja sztem leveszem inkább am köszi a válaszokat. Csak azért mert félek, h belekötnek h nemjó így meg ilyenek de most ha én kapcsolóval lekapcsolom amikor kell meg fölkapcsolom vagy vezérlő irányítja nem mind1??? csak érdekelt, h mit szolnának érte a műszakin.
2012. szept. 12. 20:41
 4/8 anonim ***** válasza:

"de most ha én kapcsolóval lekapcsolom amikor kell meg fölkapcsolom vagy vezérlő irányítja nem mind1???"

Nem. A vonatkozó jogszabály egyértelműen kimondja, hogy a DRL-nek automatikusan kell be- és kikapcsolnia a megadott feltételek teljesülése esetén. Az indexet sem lehet a villogtató kihagyásával "direktre" kötni, aztán a kart kézzel rángatva villogtatni.

Egészen pontosan így kell működnie:

"(3) A nappali menetjelző lámpák elektromos kapcsolásának olyannak kell lennie, hogy a lámpa automatikusan bekapcsolódjon, ha a motorindító kapcsoló a motor indítására kész állapotában van, de – kivéve a 42. § (5) bekezdése szerinti esetet – automatikusan kapcsolódjanak ki, amikor a fényszórókat bekapcsolják"

De lehet, hogy relékkel is megoldható a dolog.

2012. szept. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
így már világos köszönöm :)
2012. szept. 12. 22:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Kollégák megírták a megoldást, leszeded, vagy kell egy elektronika, ami viszonylag egyszerű egy műszerésznek, 2-3ezerből megcsinálja. Amúgy esetleg egy Széchenyis vagy Szentistvános arcképpel is megoldható ha érted mire gondolok. ;)
2012. szept. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
persze értem csak pont ez a gond azér veszem a vezérlő nélkülit mert az olcsó és nem vagyok vmi gazdag ember :D és mászaki iskolát végeztem úgyhogy nem kell eszerelő meg tudom csinálni csak nincs pénzem a vezérlőre relékre meg ilyenek csak lazán vezeték kapcsoló és kész :D
2012. szept. 13. 17:09
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyjából 3000-ből megcsinálják neked, most kérdeztem rá villanyász kollégára, nem egy nagy pénz. ;)
2012. szept. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!