Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kamionozáshoz milyen PÁV...

Zooláj kérdése:

Kamionozáshoz milyen PÁV vizsga kell?

Figyelt kérdés

A másik meg az, hogy mindenképp kell a két éves B-s jogsi?

Úgy tudom, hogy PÁV I, meg PÁV II-höz kell két éves B-s jogsitapasztalat. Ez így van a PÁV III-nál is?



2012. szept. 8. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:
kamionhoz is kell 2 éves B jogsi, mert utánfutót is csak 2 éves B-vel húzhatsz tehát nehézpótot is. És a PÁV3 elég
2012. szept. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tehát magára a C-kategóriára nem kell két év tapasztalat?
2012. szept. 8. 18:56
 3/7 anonim ***** válasza:
nem
2012. szept. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

De kell 2 év tapasztalat a C jogsihoz B után.

Amúgy Páv-3 elég hozzá

A Páv 2 az buszosok taxisoknak fontos.(személyszállítás /veszélyes anyag szállítás)

A Páv 1 az a megkülönböztetett járművek vezetőinek kell. Rendőr mentő tűzoltó ilyesmi. Nekik 5 évente ismételni kell..

De a Páv visszafelé érvényes.

Páv1 el rendelkező ember vezethet Páv3 kategóriás járművet de ez fordítva már nem igaz. Azaz a Páv 3 mas Páv1-2őt ,nem.

A C jogsi önmagába kevés kamionhoz. Oda kell még az E kategória is.(nehézpótkocsi)

De ez a kettő is kevés még önmagában. Szükség van még egy GKI Belföldi -Nemzetközi szakképesítésre. Enélkül nem ülhetsz járműre hiába van jogsid rá.

A C jogsinem olyan mint a B megszerzése.

Autószerelői szinten kell vizsgázni. Több vizsgapont van ebből. Valamint a közlekedés és sávhasználat szabájai is mások kamionra nézve. Na meg ott a tachográf..

Rengeteg vizsga van. Én már magam sem tudom hány vizsgám volt ,mert úgy összefolytak a vizsgák vizsgákkal. Több mint intenzív egy évembe telt és kb 1 millió forintba.

De még tartályost nem húzhatnék mert oda egy ADR is kellene amire már nem volt pénzem energiám.

Szóval jól gondold meg belevágsz e..

A Kamionosoknak le kell mondani a családról barátokról folyton rettegnek a rendőröktől kpm-esektől tolvajoktól banditáktól akik miliós károkat okozhatnak nekik.

Ahhoz képest nem fizet jól. -Olyan mint egy nagy szerencsejáték. Lesz ami lesz alapon.

2012. szept. 8. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell!

Vagyis annó nem kelett 16 évesen volt A1 em 17 évesen volt B kategóriám 18 évesen kapácból C+E re mentem az E kez kelett volna a 2 év kezdővezetői jogosultság hogy szünjön meg de maga a C t le lehet tenni B után is egyből!

Vagyis 2005 ben ez így volt a Buszra kelett várjak 3 évet mire 21 lettem! :)


Tehát nincs kikötés amugy meg a teherautó kamion árúszállításra PÁV 3 kell!


PÁV2 veszélyesanyag és személyszállítás a PÁV1 meg kékbobita! :D


F/25

2012. szept. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek! Köszi!
2012. szept. 9. 18:59
 7/7 anonim ***** válasza:

tegnap 21:39

nem kell 2 éves tapasztalat a B-t és a C-t egyszerre is lehet csinálni, csak az a lényeg, hogy mindig B-ből vizsgázz előbb 1-2 héttel

2012. szept. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!