Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » CLS-t, vagy A8-ast mernétek...

CLS-t, vagy A8-ast mernétek venni öt évesen 100. 000 km-rel (és utána még három-négy évig használni)?

Figyelt kérdés
Megkockáztatnátok, vagy nem annyira rizikós? Évi 50.000 km futás mellet?

2012. szept. 12. 22:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
47%
Öt évesen tuti nem 100 ezer van bennük... Jó lesz az 250-nek is. Te is 50-et mennél vele évente, kétlem, hogy kevesebbet ment vele, aki újonnan vette. És azt is autópályán, 250-nel.
2012. szept. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Lehet benne 100000 is, nem feltétlenül tesz bele mindenki évi 50et. Egyébként ha megkapta az időszakos karbantartásokat, és neked is van rá pénzed hogy megcsináltasd akkor minden további nélkül.
2012. szept. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Az A8-ról nem nyilatkozok. Nem tartom igazi prémium autónak...


A CLS már más tészta. Azt simán megvenném, bár biztosan több km van benne mint 100 000.

Nekem jelenleg egy S osztályom van ami 250 000 felett jár de teljesen megbízható és hibamentes.

A Mercedes motorok megfelelő szervizelés mellett nagyon sokáig bírják.

2012. szept. 13. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Az A8 nem igazi prémium autó, de a CLS klass igen. Fura egy logikád van hallod-e...


Amúgy 5 éves A8 100.000 km-rel ritka, mint a becsületes cigány.

2012. szept. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Öt éves Audi A8 ritka -> nem az, nézz szét a mobile.de-n. Nem sok van, de találhatsz.


Más: több embertől hallottam már (autószerelőtől ugyanúgy, mint laikustól), hogy ha (kinti, nem magyar és) megvan a szervízkönyve, mindent megkapott az autó, amit "kért", akkor akár több százezer kilométerig sem lesz komoly baja, feltéve, ha te is megadod neki, ami kell. Nyilván nem lesz olcsó, ha lejár a garancia, de állítólag nem kell annyira félni a használt bálnáktól - mint ahogy a városi legendák mondják.


A kérdés viszont még mindig adott: mernétek venni, vagy borzasztó rizikós, és inkább családi, mint prémium?

2012. szept. 13. 11:07
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem az 5 éves A8-as a rtika (németek jellemzően ilyen korban adják el, mikor vége a garanciának), hanem az 5 éves SZÁZEZER kilóméterrel! Ugyanis bármilyen hihetetlen, germán barátaink sem hülyék, nem vesznek A8-ast ha nem közlekedik napi 200 km-t a sztrádán.
2012. szept. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Vannak öt évesen 100.000 km-es példányok, írtam, hogy nézz szét pl. a mobile.de-n (a km-t nem írtam oda, feltételeztem, ha erről beszélünk, akkor tudjátok, hogy erre gondolok).


De aztán írtam egy ilyet is: Több embertől hallottam már... ha mindent megkapott az autó, amit "kért", akkor akár több százezer kilométerig sem lesz komoly baja... Állítólag nem kell annyira félni a használt bálnáktól...


Módosítva a kérdést -> mernétek venni A8-ast, S/CLS Mercedes-t, öt évesen (100.000-200.000 km-rel) úgy, hogy magatok is évi 50.000 km-t tennétek bele?

2012. szept. 13. 12:50
 8/19 anonim ***** válasza:

A török autóneppernek Németországban is az az első dolga, hogy visszatekeri a km-t...


de lépjünk tovább:


Nem mernék, mert veszel egy 100.000 km-es (250.000-et futott) A8-ast 5 évesen, beleteszel 3 év alatt 150.000-et és ott van kb. a vége, akár milyen gondosan szervízeled.


Továbbá az 5 éves A8-asok 5-8 millió között mozognak, ennyiből meg már kb. lehet venni egy középkategóriás márkából "nagy" autót jól felszerelve, az garantáltan 0 km-es.

2012. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Én Lexus-t vennék, az legalább nem romlik el. Nekem is tetszik a CLS de csak újonnan vennék és addig használnám amíg garanciális mert utánna csak a pénzt fogja enni de gyorsan.
2012. szept. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Megértem mindkettőtök szempontjait (az autóneppert pedig könnyedén ki lehet szúrni, szervíz megmutatja, hogy volt-e már állítva a számítógép (km óra) vagy sem, és ha volt, teljesen mindegy, mennyit állítottak rajta - keveset-e, vagy sokat - nem veszed meg), de ha vadonatúj CLS-t vásárolsz, az nem 8-10, hanem kb. 25-35 millió forint lesz...

Még ha kell is költeni a használt bálnára négy-öt év alatt pár milliót, az is kevesebb, mint egy huszon-, harminc milliós autó vételára.

Tévedek?

2012. szept. 13. 16:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!