Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mercedes E230 Elegance 1997-né...

Mercedes E230 Elegance 1997-nél mire figyeljek oda?

Figyelt kérdés
800ra mondja a tulaj. Diesel.

2012. szept. 18. 15:04
 1/8 A kérdező kommentje:
1997- es évjáratú, automata.
2012. szept. 18. 15:06
 2/8 anonim ***** válasza:

E 230-as diesel szerintem nincs.

220-as van. Ha 220D, akkor nehogy megvedd! Lucas gyártmányú adagoló van benne ami könnyen tönkremegy és szinte senki sem foglalkozik a felújításával mert javíthatatlan.


Ha másik motorral vennéd akkor néhány tanács: (a 290td például egy jó motor...

)

Ha az automata váltó szépen rángatások és zörgések nélkül vált. Ha beteszed D-be vagy R-be, felengeded a féket és magától megindul (kúszik). Illetve a motor is egyenletesen, füstölés nélkül jár akkor nyugodtan megveheted.

A futómű pedig legyen stabil. Ne kotyogjon, ne legyen holtjátéka

A turbónak ne legyen fütyülő hangja!!

2012. szept. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ja, és legyél óvatos mert a w210-es széria nagyon közkedvelt volt a taxisok körében.


Könnyen belefuthatsz egy 500-600 000km-t futott visszatekert órás példányba...

2012. szept. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ilyennel tanultam vezetni az autóiskolában. Nem igazán ajánlatos megvenni, mert hiába 800, még ugyanennyit rákölthetsz. Az oktatónak állandóan volt vele valami baja. Használtan vette, csomó km volt benne, meg ugye mivel tanulóautó volt, melegváltásban egész nap rótta a kilométereket. Váltó, motor, elektronika, tökmindegy. Minden összejött, aztán le is cserélte egy 2004-es E Mercire. Meg jah, ezeket taxinak nagyon szeretik használni. A maguk korában jó autók voltak, de amik ma kint vannak, hulladékok. Jah meg ezek a régi diesel E mercik amúgy is rakás szarok, olyan lomhák, hogy egy csiga jobban gyorsul a házával.
2012. szept. 18. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jah igen, ez egy sima szívó diesel volt, E220.
2012. szept. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]


Egy ilyet ajánlanék. Kicsivel többet fogyaszt, városban egy 12-13 liter, de újabb, szebb, jobban megy. Ilyen van nekem is, én még régen 2 millióért vettem, ebből azt a 95 ezret lealkudhatod, aztán 900 készpénzért tuti el lehet hozni és ezek a világból kivisznek. Nyaralni is ezzel szoktam.

2012. szept. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha átfesti kékre, utána nevet is változtathat Semir Gerkhanra xD

( amúgy nekem tetszik ).

2012. szept. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 124es 3ezres szívóm van ez az utolsó merci.

A 210esből mint ahogy írták 2.2est ne vegyél a Lucas adagoló és az ötös automata váltó gatya,az eslő szériába még szerelték a 124es 2.5ös és 3ezres motorját,természetesen már nem soros adagolóval,de az elnyűhetetlen.Ja és a kilométeróraállást ne nézd,egymillió mérföldet is elmennek a 2.5ös és 3ezresek.

2012. szept. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!