Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy autó gyárilag turbós...

Ha egy autó gyárilag turbós akkor is megvan az a szép fütyülős hangja min ha később teszik bele?

Figyelt kérdés
Leginkább dízel érdekelne. Bele vagyok bolondulva a turbódízel hangjába. :) Most tervezem egy ilyen autó megvásárlását. Vegyek sima dízelt és utána tegyek bele turbót, vagy inkább TDi-t vegyek?
2012. szept. 19. 19:54
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
a lefújó szelep, amit itt sokan emlegetnek, arra szolgál, hogy a felesleges levegőt a szabadba engedje egy hangos szisszenés kíséretében. ez azért jó, mert a plusz levegő nem terheli a membránt, és így akár 3-10% teljesítmény növekedést lehet elérni. amúgy a tipikus "turbo" hang a nagyon nagy teljesítményű turbóknál hallható igazán. ha ennyire vágysz erre a hangra, akkor hegessz e gy csapágyat átlósan keresztbe a kipufogó végbe, és olyan hangja lesz, mintha 2hatalmas Garret turbo lenne a mocitérben. (csak sűrűn kell zsírozni, hogy ne álljon be. (de ez csak sufni tuning, mások nem fogják tudni honnan a hang, de...) amúgy ha egy mezei turbó nagyon fütyül, akkor összetört benne a csapágy...
2012. szept. 20. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

" arra szolgál, hogy a felesleges levegőt a szabadba engedje egy hangos szisszenés kíséretében" Az átépített kocsikon, a gyárinál a szívócsőbe engedi vissza a felesleget.


" mert a plusz levegő nem terheli a membránt, és így akár 3-10% teljesítmény növekedést lehet elérni" WTF? :)


"amúgy a tipikus "turbo" hang a nagyon nagy teljesítményű turbóknál hallható igazán" Hallani azt azért kis csigánál is.


" amúgy ha egy mezei turbó nagyon fütyül, akkor összetört benne a csapágy..." Azért azt megnézném, amikor összetörik valamelyik csapágy, 30-50-90 000rpm-nél inkább csörögne/csattogna, mint fütyülne szerintem.


Jó ez a téma, akadnak vicces hozzászólások.

2012. szept. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
34%

A turbó vagy a td hangjába vagy belebolondulva? Mert az előbbit még megértem, de hogy a dízel kerregésen mit lehet szeretni, azt nem tudom.


Ha már turbó, akkor csakis benzines, persze akkor bírni kell pénztárcával a benzinkúton is :)

2012. szept. 20. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!