Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan használod az elfogyó...

Hogyan használod az elfogyó sávot nagy forgalomban?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok, hogy kinek mi a véleménye. Hogyan kéne viselkedni a reggeli csúcsban, ha 2 egy irányba haladó sáv 1 sávra szűkül. Nem kanyarodósávvá alakul, hanem szépen nyilakkal jelzik, hogy most már sorolj be. Te mikor sorolsz be, ha éppen az elfogyó sávban voltál?
2012. szept. 19. 21:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

ha ismerem a terepet, és tudom, hogy el fog fogyni a sáv, akkor már jóval korábban

Ha nem, akkor minél előbb elkezdek indexelni, hátha valaki előbb-utóbb beenged.

2012. szept. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Én végigmegyek, és amikor elfogy, akkor frászt kapok. Utána leesek egy szakadékba, de van, hogy teleportálom magam. :-)

Szép álmokat mindenkinek!

2012. szept. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De remélem nem állsz meg, hogy a mögötted haladókat is arra kényszerítve, hogy most soroljanak be.
2012. szept. 19. 21:53
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha ismerem, akkor már jóval a vége előtt indexelek, nem fogok megállni, hogy mögöttem jövőket feltartsam, meg állóhelyzetből sokkal nehezebb a sáv váltás. Menetközben sokkal könnyebb besorolni, csak egy kis gázt kell adni és bent vagy egy autó előtt. Ha nem ismerem, akkor még az is lehet, hogy akkor már elfordulok, ha fordulósávvá alakul, de nem kockáztatom az élet és vagyonbiztonságot. Ha pedig beszűkül nem tudok mit csinálni, megvárom míg már senki sem jön, vagy hátha beengednek. PErsze mindkét esetben végig indexelek. Kerültem már sokszor ilyen helyzetbe, nagyon kell figyelni, mert motorosok nagy sebességgel szoktak így rövidíteni, aztán nehogy eléjük menjek, miközben tök nyugodtan készülök sorolni.
2012. szept. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Legutolsó pillanatban. Hogy aki mögöttem van ne tudjon előrepofátlankodni. Igazából mindenkinek ott kéne egybefolynia, akkor mehetne igazságosan az egyinnenegyonnan. Ha vmi balfék előbb besorol, akkor aki mögötte van elémegy, a balfék beengedi, és valójában aki a balfék mögött van, az szívja meg. Ezért szokott gyorsabban is menni a besoroló sáv.
2012. szept. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Antimod ***** válasza:
Beállok a folytatódó sávba minél hamarabb, és nézem, ahogy az előttem levő sor azért megy fele olyan gyorsan, mint az "elfogyó", mert mindenkit szépen beengednek, aki előrevágtat. Szép gesztus, csak sajnos ezt kihasználják.
2012. szept. 20. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Itt Németországban elsősége van annak,akinek fogy el a sávja.Tehát indexelek,s be kell engedjenek a többiek.Valahol logikus is...
2012. szept. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Kedves Antimod!


Nem gondolod, hogy jobb lenne, ha az autósok fele az elfogyóba menne, és zipzárban mennének tovább? Akkor nem lenne lehetőség előrepofátlankodásra sem.

2012. szept. 20. 19:35
 9/12 Napkiraly ***** válasza:
előremegyek, a vége közelében index,és várok. Ha nemenged be,akkor ráhúzom finoman a kormányt,és fokozatosan bemegyek elé, kb így. A múltkor megyek padlóvan az elfogyóban, és egy kis paréj kiállt a két sáv közé,és kitartotta a karját. Először nem értettem,aztán rájöttem,rendőröset játszik, ezért nyomtamegy nagy gázt,behúzódott a helyére nyomban :)
2012. szept. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Jajj ezek az önkéntes rendőrök nagyon szánalmasak. Főleg amikor semmi szabálytalant nem követ el, aki az elfogyó sávot használja.
2012. szept. 21. 21:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!