Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorosok, Szerelők mi baja...

Motorosok, Szerelők mi baja lehet az ETZ 150-es motoromnak?

Figyelt kérdés

Az 5. sebességben olyat csinál, hogy menet közben kidobja a sebességből egy pillanatra aztán visszaveszi magától. De ha lábbal folyton fenntartom a váltókart akkor rendesen megy. Csak ha elengedem akkor dobálja ki. Miért van ez?

És még egy kérdés lenne: A sebességléptetőnél az olló rugót úgy kell betenni, hogy váltásnál a rugó össze menjen? Mert mondtak olyat, hogy a rugónak "nyílnia" kell. Az a baj, hogy nem tudom hogy volt benne az eredeti mert eltört... Kérlek segítsetek!



#motor #MZ #ETZ #NDK #motor szerelés #Blokk összeszerelés
2012. szept. 20. 12:41
 1/4 anonim ***** válasza:

A váltót egy rugós golyós megoldás tartja helyén.

Olyasmi elven mint a dugóskulcs a cserélhetőfejet.

Valószínű vagy elgyengült a rugó vagy kikopott az a kis lukacsos fémlemez amibe megakad.

A második problémádban nem tudok segíteni.

Bár szerintem feszülnie kell kicsit. De ez csak tipp.

2012. szept. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem mit mondasz, de ha az elgyengült akkor a többi sebesség miért jó?
2012. szept. 20. 17:18
 3/4 Csumi946 válasza:
Mert azokat más golyók, más rugók feszítik. (ha valóban a golyó a baja. Elképzelhető...) Szerintem ha normálisan tudsz váltani, (most az 5.-et hagyjuk) akkor jól tetted be a rúgót...
2012. szept. 21. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is az 5. fokozatot rögzítő kis golyó koszolódott/tört el. Sajnos szét kell húzni a blokkot :/
2012. okt. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!