Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó/motorszerelők! Alkatrészt...

Autó/motorszerelők! Alkatrészt keresek, hol keressem és mi a pontos neve?

Figyelt kérdés

1990-es Yamaha fzr1000 exup deltabox motoromba keresek egy alkatrészt aminek nem tudom a pontos nevét. Azt hiszem önindító relé... Morse érintkezős 12V-s,4 pines relé. A tetejét elhagytam,ezért csak a tekercs van meg,amin a morse érintkező van.Ha gyújtásra teszem,ezt a kis morzét összeérintem akkor tölti meg a karbit benzinnel,de ha elengedem akkor ha kifogy a karbi,nem tölti újra. Ilyen kis relé kellene nekem, vagy esetleg hogy mi a pontos neve...A 4 darab pin így van benne elhelyezve:


- -

- -


Köszönöm a segítséget!



2012. szept. 20. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
A leírásból ítélve elektromos AC van benne,tehát a benzinszivattyú reléje kell neked.Önindítónak amúgysincs reléje,bár én autószerelő vagyok,lehet tévedek.
2012. szept. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
trizisztor vagy annak egy részéről beszélsz?
2012. szept. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha 4 pines, akkor nem lehet morze érintkezős, mivel annak eleve kell 3.

És akkor még hol van a tekercs két vége?

Szvsz. egy egyszerű autós, pl. kürtrelé helyettesítheti.


[link]

2012. szept. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Sima 4érintkezős relé kell, semmi extra. (önindítónak is van reléje, hiszen nem a gyújtáskapcsolón megy át az közel 1kW teljesítmény)
2012. szept. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

a 4 pin alatt a 4 darab lapos tűt értettem amivel csatlakozik,lehet nem pin a neve és akkor nem 4 pines...amit az egyik kommentelő linkelt,az a lapostűk elhelyezése miatt nem kompatibilis azzal amibe csatlakoztatom...


- -

- -


így vannak elhelyezve,töltök fel róla képet rögtön,

2012. szept. 20. 20:56
 6/10 A kérdező kommentje:

ez konkrétan egy jog önindító reléje,de nem írja hány voltos... esetleg ilyennel helyettesíthető e az én 12voltos relém? ha esetleg egy voltosat rakok bele,mi történhet?


[link]

2012. szept. 20. 21:11
 7/10 anonim ***** válasza:
Jog is 12V-os. Viszont számít az áramerősség, egy Jognak kevesebb áramot vesz fel az önindítója. Sajnos viszont nincs rá írva, hogy hány A. FZR-nek hány amperos kellene?
2012. szept. 21. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
ugye nincs meg a relének a "teteje" ezért nem tudom hány amperos a relé, csak annyit tudok, hogy 12v/14amperos akksi van benne...
2012. szept. 21. 09:40
 9/10 A kérdező kommentje:
12V/9A
2012. szept. 21. 14:05
 10/10 anonim ***** válasza:
fa..om vidd mar el egy szerelohoz! lesz vagy 3000 ft!
2012. szept. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!