Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lehet a hiba?

Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam számítógépes hibakód kiolvasáson,ahol azt dobta ki a gép hogy rossz a jobb hátsó ABS jeladóm.Kicseréltettem,de ugyan úgy világít a szervíz lámpa és az ABS jel is. Mi a teendő ilyenkor?


Illetve van még egy olyan gondom is,hogy múltkor csak úgy autó alá néztem és láttam hogy a váltónál van némi olajszivárgás,ahogy a váltó rúd bemegy a vátóba.(nem tudom pontosan megfogalmazni,nem nagyon értek hozzá) Elvittem a szerelőmhöz,de ő azt mondta hogy nem igazán nyúlna hozzá,inkább kérdezzek meg olyat aki járatosabb a Renaultokban.Meg azt is mondta,hogy szerinte olyasvalami hiba lehet ami miatt a váltót is le kell szedni.Van valami ötletetek,hogy mi lehet ez?


Az autóm egy 2003-as kiadású 1.2 16V Clio



2012. szept. 22. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
El kell vinni a szervizbe, hogy nézzék meg és, ha még, akkor is világítani fog, akkor ki kell süttetni a hibaüzenetet.
2012. szept. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A hibalámpa kialszik ha egy percre leveszed az akksit!

Ha megint előjön, akkor valamit nem jól csináltatok meg, vagy kábel hiba!

A váltónál pedig egy szimeringet vagy O-gyűrűt kell kicserélni és lehet, hogy tényleg le kell szedni hozzá a váltót, ha másképp nem lehet hozzáférni!

2012. szept. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A váltó kulissza szimeringjét valóban csak a váltót levéve, és szét szerelve lehet cserélni, ami nem kis munka és legfőképp nem olcsó.

Azonban ha csinálunk egy helyben tartó kalodát a kulissza karnak és leköszörüljük a hegesztését simán cserélhetjük a szimeringet, de erre vannak specializálódott szerelők, mert nagyon pontosan kell vissza (hegeszteni vagy menetesre alakítani)illeszteni a léptető rudat.

Miskolcon van aki foglalkozik ezzel elfogadható áron, de mindenképpen megéri mert nagyon sok clio váltója e miatt ment tönkre.

2013. máj. 31. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nemrég a Renault fórumon láttam egy spéci két darabból álló szimmeringet a váltóhoz, aminek a beépítéséhez nem kell szétszedni a váltót, csak egy akna kell hozzá.
2013. máj. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!