Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autót vettünk, de...

Használt autót vettünk, de nem irattuk át.1 éve volt a megvásárlás. Jobban járunk, ha valamennyiért is eladjuk, mintha most átiratnánk?

Figyelt kérdés
Sajnos nem sokra rá miután megvettük olyan anyagi válságba kerültünk,ami miatt nem tudtuk kifizetni az átiratást, sem a vizsgáztatást. Egy régebbi autóról van szó 220.000 ft-os vételrral. Most az egyik oldalon olvastam, hogy majdnem 160.000 ft lenne a fedezetlenségi dij amit meg kéne fizetnünk a biztosítónak, ha most átiratjuk a kocsit. Plusz ugye az átiratási költségek. Ezek szerint már többe lenne az átiratás,mint maga a vételár. El tudjuk adni az autót análkül, hogy átiratnánk? Ha nem, de ezt az összeget nem tudjuk megfizetni,akkor mit tudunk tenni?
2012. szept. 24. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy évig biztosítás nélkül jártatok ? Az dicső.

Ha nincs átíratva - és gondolom akitől vettétek az sem adta le az ő példányát az okmányirodában, pedig erre 5 napja van - akkor olyan, mintha el sem lett volna adva. Az előző tulajjal írattok egy új adásvételit és kész.

2012. szept. 24. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Majd marha lesz újat írni!
2012. szept. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem jártunk vele,mert müszaki sincs rajta egy ideje. Ha az elözö tulaj leadta volna 5 napon belül, akkor nekünk jött volna valami értesítés?
2012. szept. 24. 09:52
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem feltétlen jött volna - de elvileg igen, kellett volna, hogy jöjjön.
2012. szept. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
még szép hogy jött volna, egy jókora büntetéssel együtt. A vevőnek 15 napja van átiratni a kocsit. Egyébként nemtudom milyen autóról van szó, de magaz az átiratás kb. 15-30 ezer ft ccm-től függően, igaz előtte eredetvizsgáztatni kell hozzá, kb 17 ezer ft-ért. Érdemesebb lett volna átiratni, ennyi pénzért nem érdemes szopni ezzel... ha ismerőstől vettétek, vagy nemis tudom miért nem adta jelentette be az eladó is az okmányon, hogy eladta... szóval ahogy írták előttem, írtok egy új adásvételit, mostani dátummal, és azzal bejelentitek a tulajdonosváltást
2012. szept. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem valószínű hogy leadta,mert ha nem adja le akkor a súlyadó a régi tulajnak megy! Azt meg szerintem Ő nem szeretné kifizetni!
2012. szept. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A súlyadót az fizeti, kinek a nevén van az év jan elsején!
2012. szept. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért nem eszik olyan forrón a kását, a büntetést akkor szokták mostanság kiküldeni, amikor már a késedelmi kamat is rajta van...
2012. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha 220 000ft értékű autóról van szó akkor legjobban úgy jártok ha egy bontónak eladjátok...
2012. szept. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
De bontó beveszi ugy, hogyha nincs a nevünkön,csak egy adásvételink van?
2012. szept. 24. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!