Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltó, akkor hogy is...

Automata váltó, akkor hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Tervezem egy automata váltós Audi vásárlását, de nem értem ezt az automata váltó elosztást. Persze, tudom ott kérdezzem meg, de szeretek előre tájékozódni. Ennek az Audinak ilyen a váltófelépítése:


P

R

N

D

S

1 +

2

3 -


Az első néggyel tisztában vagyok, onnan már zűrös. A Sportfokozatot mire is jó? Miben más mint a Direkt?

Illetve az 1,2,3, ezt mikor használjuk, és mikor a sebességválasztót? Illetve hogyan?



2012. szept. 24. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:

pedig piszok egyszerű :

1-es állás : max első sebességi fokozatig rakja magát a váltó, (csónakot kihúzatni vele a vízből a partra)

2-es állás : csak az első és második fokozatig vált,a harmadikat már nem engedi,pl lakókocsi vontatás meredek hegyen,

3-as ban : a 3.fokozatig válthat fel az autó,pl télen

sportban meg megemeli a fordulatot,itt pl 2500-nál rakja a következőt,míg D-ben 2000-nél már engedi ,

2012. szept. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Alex67 ***** válasza:

Amire kíváncsi vagy, illetve amit felsoroltál az nem "egy" automata váltó/váltótípus tulajdonságai.

Nem mindegyik automata váltó rendelkezik manuálisan kapcsolható fokozatválasztó üzemmóddal, mint ahogy sport fokozat sem mindegyik automatához jár.


Létezik mechanikus, hidraulikus, elektrohidraulikus, elektropneumatikus (inkább haszonjárművek esetén), illetve számítógép által vezérelt automata váltó. Mindegyiknek más-más előnyei, hátrányai vannak.


Ettől egyszerűbben nem lehet szemléltetni, illetve leírni az alapokat, mint ahogy itt leírták:

[link]


A sport fokozat, illetve egyéb kiegészítő funkciók, váltótípusok, azok különbségei, lehetőségei terén felmerülő információkért ajánlom a következő összeállításokat:


[link]


[link]


[link]


Remélem tudtam segíteni :)

2012. szept. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
igen, de most a kérdező szempontjából szerintem irrelevánsak a különböző váltótíousok működési elvei, stb. Az első válaszoló jól leírta amire szüksége van, szerintem
2012. szept. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!