Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nemrég kitankoltam és azota...

Kistiko kérdése:

Nemrég kitankoltam és azota nem indul az auto, miért?

Figyelt kérdés
Nekem egy olyan gondom lenne az autommal (Fiat uno van 1.7 diesel kisteherautora vizsgáztatva) hogy kb 2 hete kitankoltam azota amikor tankoltam bele pl 5 litert akkor 30km után ismét megállt és jelzett a szintmérö hogy üres, pedig szétszedtem és megnéztemn a tankot majdnem tele volt, kb 2 napja már alig akart indulni és tegnap sajnos eljutottam odáig hogy belerakom a kulcsot elforditom és csak kattam egyet semmi mást nem csinál, mi lehet a baja? Aki tud esetleg valami jo tanácsot adni azt elfogadom

#indulás #kitankoltam
2012. szept. 24. 12:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mi az h kitankoltad? teletankoltad? vagy leengedted belőle a gázolajat? vagy mi az hogy kitankoltad???
2012. szept. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 atilis ***** válasza:
Nem értem én sem, mi az hogy 5 literrel tele van a tank? Lemerülhetett az aksid is.
2012. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
kitankoltam=kifogyott padloig az üzemanyag,nem tudom hány literes a tankja de jelenleg picit több mint félig van de a mutato szerint nullán van ,már amikor beindult,az 5 liert amikor tankoltam azzal csak 30 km t sikerült mennem utána megint üreset jelzett
2012. szept. 24. 13:25
 4/11 anonim ***** válasza:

"kulcsot elforditom és csak kattam egyet"


Tipikusan nem az üzemanyagtól van, minimum tekerni kéne az önindítónak. Első körben lemerült az akku, vagy megtapadt/nem áramot az önindító.


Ha a "kitankolás" (WTF?) alatt azt érted hogy üresre járattad akkor lehet hogy fellevegősödött az üzemanyagrendszer, vagy felszívta az AC a tank aljából a szmötyit és eldugult valamelyik üzemanyagszűrő.


Bár így ezek alapján elektromos gondra tippelnék, az meg a régi fiatoknál nem ritka.

2012. szept. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igen kifogyott belöle teljesen,igaz hogy csak egy autoszerelö haverral de majdnem az összes csövet ami a tankbol jön megy elöre hátra kitisztitottuk,tegnap még pörgette az akksirol utána lemerült azota töltött 20 orát az akksi és nem forgatja megnem vagyok szerelö sajnos nem értek hozzá csak meglepö mert egyiknaprol a másikra csinálja ezt
2012. szept. 24. 13:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Akkor vagy halott az akksi, vagy nem jó a töltőd, másik akkuról rá kéne próbálni.


Tehát fél tanknál is üreset mutat a szintjelző, és nem indul.


A szintjelzőnél lelazulhatott/megtörhetett a csatlakozókábel a nemindulás pedig szerintem légtelenítési gond lesz ha a szűrők rendben vannak.

2012. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
eddig nem volt gond az akksival most töltöttem elöször,de lehet igazad van másik akksival még nem probáltam,igen ez a szintmérö is fura nekem mert amikor gyujtást adok rá akkor mutatja félig rendesen amennyi van benne "de amikor még beindult" azt mutatta rögtön indulás után hogy nullán van lement a nullára,köszönöm a tanácsot ha esetleg vmi még eszetekbe jut akárkinek azt elfogadom
2012. szept. 24. 13:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha álló motornál rendesen mutatja akkor 100% hogy légtelenítési vagy üzemanyagellátási gond, a villamosságot ki is lőttük, nézzétek át még egyszer a rendszert, a tank szűrőjét, a többi üzemanyagszűrőt, utána meg légtelenítsétek le és jó lesz.
2012. szept. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oké rendben megprobáljuk ,még annyi hogy a lámpák minden müködik rendesen akkor is az akksi gyanus?,a lelégtelenitést h kell csinálni mert én ehhez hülye vagyok?.:)
2012. szept. 24. 13:47
 10/11 A kérdező kommentje:
nemtudom kitöl de majd kérek addig egy akksit :) mert az eynémmel semmi,a gázolajszürö lehet cserére szorulna mert ami kijön belöle csö abba van üzemanyag de látszik hogy buborékos,a tank tetején van egy szürö szerüség amiböl jön két csö azt is kivettük és az alján lévö szüröt is kitisztitottuk csak most az a abaj h nem tudom ellenörizni hogy jol csináltuk e mert az akksirol nem pörgeti meg
2012. szept. 24. 13:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!