Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy jármű ideiglenesen ki...

Ha egy jármű ideiglenesen ki van vonva a forgalomból akkor azt hogy lehet vissza helyeztetni és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Tehergépkocsiról lenne szó. Vagy érdemes P-s rendszámmal használni?
2012. szept. 25. 17:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Személynél be kell fizetni az okmányirodában kb 11.000 Ft-ot, bemutatni a biztosítást, és egy friss műszaki, és kész.

Ha jól tudom, 6 hónaponként meg kell újítani a kivonatást.

2012. szept. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ideiglenesen, és nincs rendszáma?


Mert ugye jelenleg magyarországon 3 módon lehet kivonatni forgalomból járművet:


1.) Ideiglenesen 6 hónapra. Ez amikor lejár automatikusan forgalomba kerül a jármú és lehet menni vele. Ilyenkor rajta marad a rendszám és a lejárat dátumát beírják a forgalmiba.

2.) Ideiglenesen 10 évre. Ezt múzeális előminősítésnél, vagy külfödre történő eladáskor csinálják. Ilyenkor le kell adni a rendszámot, de a forgalmit érvénytelenítve visszaadják! Ebben az esetben van az, amit az első írt.

3.) Véglegesen. Bontási igazolással történik, a rendszámot és a forgalmit bevonják. Ezt nem tudod többé forgalomba helyezni hivatalos úton.


Na van forgalmi, mi van beleírva?

2012. szept. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, azt elfelejtettem, hogy ha külföldi értékesítéssel vonták ki, akkor neked megint be kell hoznod az országba!

(Vám, regadó, stb...)

2012. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Venni szeretnék egy tgk-t csak azért kérdeztem hogy milyen procedúrája van hogy árba tudjak számolni, hogy melyiket éri meg jobban.
2012. szept. 26. 05:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!