Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha vásárolok egy autót és...

Ha vásárolok egy autót és nincs pénzem az átírásra kivonathatom ideiglenesen a forgalomból? Ha lehetséges kötelezőt kell ilyenkor kötnöm?

Figyelt kérdés
2012. szept. 23. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem kell kötelezőt kötnöd addig, teljesen felesleges. De addig minek veszel egy autót, ameddig nincs pénzed semmi másra, még csak átírni sem? Inkább ezekre gyűjtögess, míg összejön, addig még talán az ára is lejjebb megy az autónak!
2012. szept. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Családon belül történik a vásárlás. Tehát ha jól értelek kivonhatom ideiglenesen és semmi költségem nincs, csak az okmányirodában az illeték?
2012. szept. 23. 18:24
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja bemégy az okmányirodába és ideiglenesen tán 6 hónapig kivonják így csak azt a költséget kell fizetni amit a kivonásért fizetsz mást nem de csak az vonhassa ki a forgalomból akinek a nevén van az autó szóval míg te rá nem íratod a tiédre addig csak a tulajjal vonathatod ki!Kötelezőt meg súlyadót nem kell addig fizetned de ha lejár a forgalmi rosszabb helyzetbe leszel mert akkor magasabb költségekkel kell számolnod mert akkor nem csak az átírást de a műszaki vizsgát és az eredetiség vizsgálatot és a biztosítást is egyszerre kell kifizetned ami akár 100.000 forint felett is lehet de te tudod!!!
2012. szept. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hiába van adás- vételim? Az nem elég? Akkor is kell a kivonáshoz akitől vettem?
2012. szept. 23. 18:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Attól hogy van egy adás-vételid addig hivatalosan nem a tiéd az autó csak papíron!Abba viszont nem vagyok biztos hogy adás vételivel nem vonathatod ki de szerintem kérdezd meg a legközelebbi okmányirodába ott majd kapsz rá hivatalos választ!
2012. szept. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!