Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi lesz ha ezt csinálom?

Mi lesz ha ezt csinálom?

Figyelt kérdés
ha veszek egy kocsit Diósgyőrben és óda iratombe én meg Debrecenben fogom használni.

2012. szept. 29. 10:07
 1/7 anonim ***** válasza:
nem értem h oda iratom be???????????
2012. szept. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
beiratás =forglomba helyezem
2012. szept. 29. 11:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Semmi nem történik. Én 250km-re lakom onnan, ahol a kocsi be van jegyezve, semmi nem volt.


Egyébként ezt akarják most "láthatóvá tenni" az új tipusu rendszámokkal.

2012. szept. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A biztosításhoz, és a helyi adókhoz a lakcímkártyádon szerpelő címet veszik alapul! Hiába csinálod az átírást a diósgyőri okmányirodában ha debreceni a címed, akkor ott fizeted az adót. Ugyanez érvényes fordítva is, ha diósgyőri lakos vagy, akkor ott fizeted az adót, de attól még az ország bármely részében használhatod az autódat!
2012. szept. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

" Én 250km-re lakom onnan, ahol a kocsi be van jegyezve, semmi nem volt.


Egyébként ezt akarják most "láthatóvá tenni" az új tipusu rendszámokkal."


Ezt a magyarázatot az se hiszi el, aki kitalálta!


1.) A cégem budapesti bejegyzésű, az országban futó összes autónknak budapesti rendszáma lesz!

2.) Adásvételkor nem lesz kötelező átrendszámoztatni az autót, így ha Karakószörcsökről veszek autót, és Budapesten használom, akkor majd jól azt fogják hinni, hogy gyüttment vagyok!

:D


A területi rendszámnak akkor lenne értelme, ha a rendszám a tulajdonoshoz, és nem a járműhöz lenne kötve! Pl. eladom az autót, leveszem a rendszámot, aztán az új tulaj meg ráteszi a sajátját, az okmányirodában pedig átírják a rendszámhoz tartozó autót, mint ahogy kissé nyugatabbra történik...


Csakhogy ezért jóval kevesebb sápot lehetne beszedni!

2012. szept. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ügyes vagy utolsó!


Először leszólod, amit irok, utána ugyanazt mondod. Grat...

2012. szept. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kgaba88 ***** válasza:
Nem téged szólt le, hanem a törvényalkotók magyarázkodását.
2012. okt. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!