Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom lesz ha igy csinálom,...

Finom lesz ha igy csinálom, vagy másképp kell?

Figyelt kérdés

Felpiritom a darált húst hagymás zsirban (olajban), megfőzöm a tésztát, és kivajazott tepsibe rétegezem, majd reszelt sajtot teszek rá. Igy sütöm sütőben.

Én találtam ki :)

Lehet ezt joban, finomabban? Hogyan?


2012. aug. 10. 08:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

így is jó, de még turbózhatod is. a hús legyen jó fűszeres, amiket szeretsz szórd meg vele. lehet paradicsomszósszal is összekeverni, vagy tejföllel dúsítani. a tetejére a tésztára is kenhetsz még tejfölt a sajt alá.

a húst még esetleg zöldségekkel is szaporíthatod, pl mexikóival, vagy gombával.

2012. aug. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Tényleg, paradicsompüré lesz rajta :)

És ilyenkor nem száraz a tészta? Mert még soha nem ettem ilyet, és nem is csináltam persze.

2012. aug. 10. 08:53
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Én leönteném a tésztát tojással elkevert tejföllel, vagy besamel mártással mielőtt a sajtot rászórom, a a darált húst jól megfűszerezném.
2012. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha csinálsz egy fűszeres paradicsommártást, vagy amiket az előbb írtam, akkor nem lesz száraz a tészta.
2012. aug. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 intrepid ***** válasza:
100%
Az előbbiek mind jók, viszont az én ízlésem olaj helyett disznózsír.
2012. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Kiprobálom a tojással elkefert tejfölt. Köszi.

Még egy fura kérdés: mik az arányok? 3 főre egy közepes tepsibe sok fél kg darált hús? És egy csomag (400 gr) makaróni?

2012. aug. 10. 09:06
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
pont elég lesz, jól fogtok vele lakni bőven.
2012. aug. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy a pardicsompürére kellene a tojásos tejfölös szósz. Döntsd el, milyet akarsz, paradicsomosat vagy tejfölöset.

De igen, száraz lesz, ha csak darált húst teszel rá. Akkor is, ha paradicsompürével teszed (ez ráadásul még savanyú is lesz). Paradicsomszósz kell rá.

2012. aug. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Én fél kg makarónihoz 70 dkg darált húst és 1 kg gombát szoktam tenni. (A húst és a gombát is megsütöm olajon, a gombára teszek egy nagy doboz tejfölt (400 g?), összekeverem a hússal és főt tésztával, beleöntöm a tepsibe és sajttal megszórva összesütöm. Ebből 6 adag lesz, a maradék lefagyasztható.)
2012. aug. 10. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Na akkor tejfölös lesz, nem paradicsomos.

Na pont attol félek, hogy száraz lesz...

2012. aug. 10. 09:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!