Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 96%-os alkoholom van 2 liter,2...

96%-os alkoholom van 2 liter,2 ütemű robogóba beleönthetem?

Figyelt kérdés
Ha igen,akkor nem lesz probléma belőle?A robogómba saját magam kellem keverni a benzint,szóval a 2 literhez kevernék olajat,és beleönteném. Károsodik valami?

2012. okt. 1. 12:57
 1/10 A kérdező kommentje:

Ez:

[link]

2012. okt. 1. 13:00
 2/10 anonim ***** válasza:

Ennyitől semmi sem fog károsodni, csak az üzemanyag-ellátó rendszerben itt-ott jelenlévő lerakódások egy része fog feloldódni, aztán majd csodálkozol, miért dugul el folyamatosan a karburátor.

A karburátor kitakarítása után fog jönni a következő meglepetés: ha csak az alkohollal kevert olajat öntöd bele, a motor nem fog menni. Fulladozni fog, aztán annyi. Az etanol égéséhez szükséges üzemanyag-levegő tömegarány más, mint a benzin esetén, a karburátorod meg erre van kalibrálva. Ahhoz, hogy ezt a 2 liternyi keveréket fel tudd használni, dúsabbra kell hangolni a karburátort. Ehhez legalább egy nagyobb főfúvóka kell, aztán pedig át kell állítani még pár dolgot attól függően, hogy érzi magát a motor.

Ha ez is megvan, már csak a hidegindítással lesznek bajok, mert az alkohollal ez sokkal nehezebb, mint benzinnel. Nem véletlen, hogy a benzinmotorokhoz használt E85-ben 15%-nyi benzin van: ennyi kell ahhoz, hogy nagy hidegben is biztosan beinduljon a motor. Mivel most még nincsenek kemény mínuszok, ezért a te robogód valószínűleg életre fog kelni, de nehezebben, mint benzinnel (mondjuk reggelente már egyáltalán nincs meleg).

Ja, majdnem elfelejtettem valamit: a 2T olajak benzinben jól oldódnak, etanolban viszont vannak olyanok, amik semmi pénzért sem hajlandóak elkeveredni, kiülnek, csomósodnak. Erre oda kell figyelni, mert a motor heveny kormolódással vagy megragadással reagál a nem eléggé homogén benzin-olaj keverékre.

2012. okt. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ,szóval nem :D
2012. okt. 1. 13:30
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

próbáld meg ricinusolajjal keverni..az oldódik, és ken...kicsit érdekes szaga lesz, de azt hiszik versenymotorod van...

patikában kapsz, amennyi kell ahoz a 2 literhez

2012. okt. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"kicsit érdekes szaga lesz, de azt hiszik versenymotorod van..."


No igen, és ha egy finánc érzi meg, akkor búcsúzhatsz a mocidtól, és még némi jövedéki bírság is kinéz!

2012. okt. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
46%

Utolsó:


Egy csomó gyári olajnak is ricinusszaga van. Mellesleg a 2T olaj nem jövedéki termék, szóval ez bukó.

Az alkoholszag pedig szintén nem gáz, mert kúton is lehet kapni E85-öt, amiért te már adóztál, szóval ez is bukó.



Amúgy meg igen, beleöntheted, de keverd el benzinnel legalább 70:30 arányban. Én a Simsonba fele-felébe teszem, semmit nem állítottam át rajta, négypólusú gyertya van benne a gyári 0,4 helyett 0,2-es hézaggal, CDI gyújtással. 20e km óta köszöni, jól elvan vele.

2012. okt. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
naugye ugye...
2012. okt. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mellesleg a 2T olaj nem jövedéki termék, szóval ez bukó."


Minden olaj jövedéki termék! Magyarországon csak a MOL-nak van előállítási joga. Aki nem szabványos üzemanyaggal jár (trafóolaj, metilalkohol, étolaj, stb...) az ha lebukik jövedéki bírsággal sújtják!

Aki nem hiszi, járjon utána!

:D

2012. okt. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ember! Ez arra vonatkozik, ha üzemanyagként használsz valamit! A 2T olaj adalék, és nem üzemanyag! Vagy te az 1:50et fordítva kevered, hogy tutira kenjen? :D
2012. okt. 5. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 regoka válasza:
én málnaszörppel meg ásványvízzel szoktam keverni és megiszom
2018. márc. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!