Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy elektromos biciklit...

Egy elektromos biciklit akarok építeni, egész pontosan milyen elektromotorra van szükség hozzá?

Figyelt kérdés
Gondoltam hogy egy régi biciklire ráépítek egy elektromotort és azzal közlekedek, gondoltam önindítóra, de azt mondják az hamar lemeríti az akksit és elég kemény akku mennyiség kell hozzá. Esetleg nem tudnátok ajánlani egy elektromotort? ÉS valami tervrajzot hogy kezdjek hozzá az építéshez? Tanácsok linkek jól jönnének. Mindent tudni szeretnék a témáról. Köszönöm.

2012. máj. 7. 10:27
 1/5 A kérdező kommentje:
ÉS hányas fordulatszámú, illetve hány voltos ajánlott?
2012. máj. 7. 10:35
 2/5 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm elég sokat teker dombnak felfelé munkába menet (Bp budai oldalán dolgozik), ő a napi használatú bringája mellé vett egy rosszként árult elektromos bringát, megjavította, szétszedte és annak a hajtását szerelte fel segítségként fáradt reggelekre..
2012. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
az alkatrészek érdekelnének, nem tudom mi kell hozzá...
2012. máj. 7. 13:05
 4/5 anonim válasza:

Az elterjedt elektromos kerékpár motorok 24, 36 vagy 48V-os, egyenáramúak. Ha több infó érdekel, nézz körül a [link] fórumon, általános információkért nézd meg a blogunkat www.hatszel.hu, és ha végképp elakadtál, irány a boltunk: www.ebikeshop.hu! ;)


Üdv,

Szatzger Ákos

www.ebikeshop.hu

2012. máj. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ukulukumixD válasza:
A fordulatszámát könnyen ki lehet számolni.Pl. ha 10 km/h-ás sebességgel akarok haladni egy 0,5 m kerületű kerékkel( ez csak példa) akkor 10 km/h osztva 0,0005 km-rel( kerék kerülete km-ben) , így a fordulatszám 20000/h és ezt alakítod.Egyszerű mechanika :D
2014. jan. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!