Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Személyautóban szeretnék a...

Személyautóban szeretnék a reflektor izzójának 12 v. helyett 8-9 v. -ot adni, nappal menetfénynek használnám. Tudnátok rá valami megoldást?

Figyelt kérdés

2012. okt. 3. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
ez nettó amrhaság
2012. okt. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerezz be egy teljesitmeny tranzisztort(ami legalabb elboldogul 150W-al (kb 13 A) es talalni hozza leirast hogyan keszithetsz egyenaramu fenyerosseg szabalyzot. Ha akarod megoldhatod hogy a reflektor is igy mukodjon(ezert irtam a 13A aramerosseget kulonben a fele is eleg).
2012. okt. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%

Kivitelezhető , ahogy ladybird írta , de a 150W helyett inkább 250-et mondanék, illik túlméretezni.


A másik fele viszont az (tudom, nem kérdezted), hogy sem anyagilag, sem műszakilag nem megtérülő dolog, amennyiből ezt elkészítteted és bekötteted (ugye kapcsolható is kell hogy legyen, különben nem lesz refid este) m annyiból vehetsz egy komplett DRL-szettet.


Az is kérdés hogy mennyire lesz üzembiztos, és hogy hogy tolerálják az izzók a tervezett feszültség alatti üzemelést. Illetve az is érdekelne melyik VW-nél van így megoldva a DRL.

2012. okt. 4. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=wFrxG8DNeNY - igaz hogy ez nem gyári, de én is így szeretném megcsinálni!

Egyébként az új VW Transporter-en és a Polo-n láttam ilyet. Köszönöm az értelmes válaszokat.

2012. okt. 4. 07:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Ez nem 6V-ról megy!

Ha mégis annyiról akarod hajtani, akkor a legyszerűbb egy relével sorba kapcsolni a két izzót. A vezérlést le lehet szedni a fesszabályzóról, ha beindul a motor és van töltés, akkor bekapcsol automatikusan. Egy közepesen képzett villanyreszelő is beköti egy perc alatt!

:D


Most, hogy legyen miért veszekedned:


1.) 6V-on igencsak gyenge sárga fényt fog adni. A szembe jövők vloogni fognak, és az összes gumitalpú zaklatni fog miatta!


2.) A KRESZ a tompított fény bekapcsolását, vagy nappali menetfény (Műbizonylatos vagy gyári) használatát írja elő!

A reflektor nem megfelelő! Azoknál az autóknál amikben így van megoldva, van egy másik izzó kissé másképp pozicionálva, hogy ne vakítsa a szembe jövőket!

2012. okt. 4. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom milyen 6 v.-ról beszélsz? Én 8-9 v.-ot írtam.

Egyébként a reflektor foncsora van megközelítőleg úgy pozicionálva mint a DRL. (linkeltem)

2012. okt. 4. 08:35
 7/9 anonim ***** válasza:

En oldalankent gondoltam :) Igaz nem irtam...

Az izzok alltalaban 3/4 feszultsegig 1/2 fenyt adnak, es az elettartam is novekszik. A kapcsolast meg nem nagy kunszt megoldani, hiszen kirelezed a helyzetjelzodet, aztan megegy relet beiktatsz valto modban es kesz is, amint felkapcsolod a tompitottat akkor a masodik(valto rele) atkapcsol a feszultseg csokkento aramkorrol a teljes feszultsegre. Ha nagyon lusta vagy akkor egy hatalmas ellenallas kaszkaddal meg lehet oldani a problemad. Ha elegansan akarnad megcsinalni akkor a feszultseg csokkento aramkor vezerlesere hasznalnad fel a tompitott fenyszoro agat, vagyis ket sorba kotott ellenallas mint egy feszultseg oszto, az aljan a bazisa a tranyonak, es ahogy felkapcsolod a helyzetjelzot, az ellenallas mertekevel beloheted milyen halovanyt akarsz, majd mikor a biztonsagi aramhatarolo(2. ellenallas a feszultsegosztoban) kapja meg a feszultseget akkor teljsen kivezerles melett kb 95% fenyerot kapsz(persze fugg milyen eszkozoket hasznalsz)

2012. okt. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Értem én, de a villamosságis kapásból 15E-el indít mikor meghallja hogy mi van ilyen kaliberű munkánál. :)
2012. okt. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Most komolyan. Ennek mi értelme van?
2012. okt. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!