Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VOLVO 850 első autónak?

VOLVO 850 első autónak?

Figyelt kérdés

Üdv!


Nemrég szereztem meg jogosítványomat, és végre úgy néz ki autót is tudok venni. Eddig 2000-es évjáratú autókat néztem, főleg kis cirkálókat, de aztán elkezdtem SAABokon és VOLVOkon gondolkodni, míg nem megtaláltam a 850-est, ami nagyon tetszik.


Elsőre szembetűnt, hogy ez 2.0-2.5-ös benzines turbós motorral van hajtva, ami beismerem kicsit erős lehet, de engem inkább a megbízhatósága érdekelne. Ha jól tudom a VOLVOk igazi anyagból készültek, nem úgy mint a japán autók, szóval reményeim szerint nem fog kirohadni alólam. A véleményetekre kíváncsi vagyok, és ha esetleg tudtok valami más megbízható, de sok felszereltséggel rendelkező autót (BMW és Mercedes nem érdekel), akkor szívesen meghallgatom az ötleteket!



2012. okt. 3. 23:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az a VOLVO nagyon is jó lesz első autónak. Nem gond, ha erős, ne félj tőle! Ha nem mész vele állatmódjára, még életmentő is lehet, ha esetleg friss jogsis tapasztalatlanként véletlenül veszélyes autóval kezdesz bele. Sok friss jogsis maradt már emiatt az úton. Ezzel az autóval legalább könnyen végre tudod hajtani az ilyen és ehhez hasonló manővereket, amik nagy előnnyel bírnak az utakon sokszor. Magam is tudatosan erős autóval kezdtem.
2012. okt. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Rohadásra nem annyira hajlamosak ( persze ha törve volt és nem megfelelően kezelték akkor ...).

Úgy tudom elég megbízhatóak, és a turbótól sem kell nagyon félni ( bár ebben a korban már előjöhet egy felújítás).

Az meg, hogy -relatív- erős autó, nem kell vele nyélgázon járni. Fogyasztásban sem rosszak, haverom S80 T5-je vegyesben 10 alatt van, szal ha nem racsingolsz vele, akkor az sem vészes. Ezeknél is vigyázni kell, sok van lepusztulva, amik szépek, azok meg nem olcsók.


Én elgondolkodnék a 850-ből a dízelen is. 2.5-ös VW/Audi motor van benne, ha vigyázol rá örök, mint a nyomorúság :)

2012. okt. 4. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A Volvo megbízhatóságról jobb mint a Saab!Vedd figyelembe az alkatrészek árát és a fogyasztást (ugyanis mindkettő rengeteg)!Amúgy elég a 2000ccm szívó benzin (126LE) szépen viszi az autót és nyugodt járásúak motorok!A turbósaknál sok mindent kell figyelni vásárláskor (turbó,futómű,stb),mert nagyobb erőigénybe van kitéve az alkatrészek!De ha turbósat akarsz akkor "ha már lúd,legyen kövér" legyen a 2300ccm T5-R 240Le-vel (amúgy ez a motor van a Focus rs-ben is kicsit átdolgozva),magnézium felnikkel (gyári az is)
2012. okt. 4. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem az "elfeledett" 92-96-ig gyártott Toyota Camry is bejön!Hát evvel nem mész szerelőhöz!!!Amúgy szinte full extrásak!Lesd meg szerintem Neked is tetszik----> [link]
2012. okt. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

#4 +1 A Camry eszméletlen jó kocsi, van a családban egy. Van egy sajátos hangulata a vezetésének, látszik, hogy Amerikának tervezték, nem Európának.

El kéne már felejteni a 'japánótókbanincsanyag'-féle hülyeségeket.

2012. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Keresztapámnak volt Camryja, még anno újonnan vette csak aztán összetörte vagy valami ilyesmi, de amúgy tényleg nem lenne rossz, köszönöm az ötletet.


Először egy VR6-os Ventot szerettem volna, de azóta a 850-es "csatahajó" jobban tetszik. Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat, meg ha még vannak tippek akkor azokat is ÖRÖMMEL fogadom.

2012. okt. 4. 15:08
 7/13 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy sajnos én nem ajánlom. Jó kocsi meg minden, de nem emiatt. Kezdő vezető keze alatt egy ilyen nagy teljesítményű autó fegyver! Kezdő vezetőnek nem adnék ilyet! Úgy hallottam, hogy Olaszországban olyan rendelet van, hogy kezdő vezető nem vezethet 1.4-esnél nagyobb autó a próbajogosítvány ideje alatt. OK, azzal is lehet csúnya balesetet csinálni, de ez most más kérdés. A másik az, hogy nem tudom hogy állsz anyagilag, de a nagyköbcentis kocsi sokat fogyaszt. Akkor ott a kötelező biztosítás. Kérdezni fogja a számítógép a kalkulációnál: Életkorod?_____ (nem ismert, de feltételezem fiatal vagy) Volt már autó a neveden? Feltételezem nem, ez lesz az első. Mióta van jogosítványod? 2011. Milyen kocsit akarsz venni? Volvo 850 Hengerűrtartalom? 2400 cm3 Teljesítmény: 125 KW / 168 LE. - Tehát ezeket összesíti, aztán kiad neked egy olyan listát a biztosítók ajánlatairól, hogy az állad leesik az (éves) összegek láttán. Szóval ne haragudj meg, nem ajánlom! Én is szeretnék A8-ast, meg Mercedes S-t, de az ilyen kocsiknak elképesztő összegekbe kerül a fenntartása stb.
2012. okt. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nagyon szépen köszönöm a válaszodat, igazából 1 éve vezetek már és faterom kocsiján kezdtem el az egészet, meg az oktató 1.4-es Astráján kívül csakis azt vezettem 3.0 V6-os dízel. Nem is ettől tartottam, hanem pontosan azoktól amiket leírtál, sajnos hamar elment a kedvem most a dologtól.


Ha nem nekem kéne fizetnem havonta akkor nem gondolkoztam volna rajta, de gy sokat elvinne a fizumból, úgyhogy inkább valami kisebbet választok. Apuval ma voltunk megnézni egy gyönyörű állapotban lévő Passatot (1.8-as benzines, '96-os évjáratú) aztán remélhetőleg már decemberre már meg is lesz :)

2012. okt. 14. 19:58
 9/13 anonim ***** válasza:
Hello. 7-es vagyok újra. Nem a kedvedet akartam elvenni, csak a tényekre akartam felhívni a figyelmedet. Persze ha valaki anyagilag megengedheti, hogy ilyen autót válasszon magának, akkor másnak semmi köze hozzá, szíve joga. De kíváncsiságból kiszámolhatod, mennyi lenne a kötelező rá, itt [link] Ott van, hogy KÖTELEZŐ BIZTOSÍTÁS jobb oldalon, fenn. Jó kocsi a Passat is! Ha megveszed, csak ésszel vezesd! :)
2012. okt. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Miért lenne fegyver egy kezdő vezetőnél egy 163 lovas autó? Ha hülye, akkor egy 50 lovas 1.0 Swifttel is kinyírja magát/mást. Ha ésszel közlekedik, akkor mindegy. Első autónak 272 lovas Volvot vettem és még élek :)
2012. okt. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!