Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mennyire szerettek éjszaka,...

Atilis kérdése:

Ti mennyire szerettek éjszaka, nagyon forgalmas úton, hosszú távon vezetni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt pl. a 4-es főútra. Ki, hogyan szokott vezetni? Mert nekem már 20 perc után kifolyik a szemem a sok szembe jövő kendácsolt xenonos járgány miatt? Kinek milyen módszere van az éjszakai vezetéssel kapcsolatban?

2012. okt. 5. 10:33
 1/9 Antimod ***** válasza:
100%
Nekem is, és ezért kerülöm az éjszakai vezetést, ha csak lehet. Ráadásul a szembe jövők elvakítanak, így nem látod meg azonnal, ha pl. egy állat van előtted az úton.
2012. okt. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

Én semennyire. Nézd meg a híradót, majdnem minden éjjel van egy-egy komolyabb baleset. Éjjeli sofőrök sokszor belealszanak a vezetésbe, vagy piásak, és szerintem éjjel mindenki rosszabbul lát. (farkasvakság) De a rövidlátók mind rosszabbul látnak éjszaka. Ha eső van, akkor még rosszabb az egész.


Ha mégis erre kényszerülsz, próbáld meg folyamatosan jobbra-balra, le-fel tornásztatni a szemed, amikor a vezetési szitu engedi, és amikor szembe jönnek veled, persze ne nézz a másik kocsi lámpájának fényébe. Hát, nem irigyellek!

2012. okt. 5. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd az út jobb szélét, ne nézz rá az autókra. Ha a perifériát éri erős fény, sokkal kevésbé vakít.
2012. okt. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. okt. 5. 11:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Engem is rettenetesen fáraszt! Előredőlök, kimeredek, jobban koncentrálok, néha még féle is... ahogy egy kamion szemből elsöpör mellettem.

Egyszer volt egy nagyon rossz élményem. Éjszakai vezetés és egyszer csak az út közepén, teljesen jelzés nélkül, váratlanul feltűnt egy földkupac. Feldobta a kocsit, két keréken mentem vagy 50 métert, közben teherautók dudálva húztak el milliméterekre tőlem... iszonyú volt.

2012. okt. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom, bunkóság-e, de ilyenkor villoghatsz nekik, hátha csak elfelejtették levenni tompítottra. Nekem volt már, hogy rávillantottam a szembejövőre, mert full karácsonyi kivilágítással jött, és levette tompítottra. Szóval talán nem is tudják, mennyire vakít a lámpájuk.
2012. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Általában én is megpróbálom kerülni az éjszakai vezetést,de néha sajnos muszály,engem is idegesít,hogy refivel,vagy ami még jobb ködlámpával égetik ki a szemem,ilyenkor én bizony rá villantok vegye már észre magát.

Igazából sajnos sok mindent nem lehet tenni.

Nézed az út jobb oldalát,ha nem refivel jönnek szembe csak erősebb a lámpa,és nagyjából ennyi.

Ha hosszú távon vezetsz,állj meg néha pihenni egy kicsit.

2012. okt. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Az út jobb szélét kell nézni ilyenkor. Nagy forgalomban nem szeretek vezetni este. De amikor nincs forgalom. Hmm. Hallod ahogy duruzsol a motor, mehetsz egész közel a felezővonalhoz, és lehet egy kicsit nyomni neki. ;) Persze csak ésszel.
2012. okt. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Gyér forgalom mellett kifejezetten élmény éjszaka vezetni, de nagy forgalomban sajnos nem. De úgy látom nem csak én vagyok ezzel a véleményemmel.
2012. okt. 5. 19:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!