Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Át szeretném festeni a motorom...

Át szeretném festeni a motoromat otthon. Van olyan festékspray, a mi időjárásálló?

Figyelt kérdés
Ha festék sprayvel festem(amennyiben ilyet lehet, akkor a korábbi réteget el kell távolítani, vagy arra is felvihető? A végén fel kell vinni szilikont, vagy lakkot, hogy mutasson, megmaradjon? Milyen márkát ismertek, mennyi az ára?
2012. okt. 7. 16:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szép munkát sajnos nem lehet spray-el végezni, mert köpköd, megfolyik, stb, illetve többnyire puha festék van a flakonokban. Érdemes átcsiszolni a felületet, de ne túl durva csiszolópapírral (kb. 200-assal, vagy felette) zsírtalanítani alkohollal, aztán festés. Színtelen lakk is változó, én amit vettem, meg sem látszik a felületen.


Festéket és lakkot is speckó boltban vettem (nem tescós), olyan hitványak, hogy öröm nézni, és egy hét után is puha a festék... talán még most is az.

2012. okt. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A mindenféle márkaneveken barkácsáruházakban kínált festéksprayk semmit sem érnek, ahogy az előző válaszoló írta "puhák" maradnak, karcnak-kopásnak nem állnak ellen, üzemanyag oldja őket - megesett hogy az ugyanolyan márkájú lakk összehúzta a festéket...


Nem tudom milyen minőséget akarsz és mennyit szánsz rá, de jobb ha saját magad előkészíted, veszel olcsó, de rendes festéket (2K-sat) és ismerőssel lefújatod. Vagy ha tudsz kölcsönkérni vagy van kompresszor akkor csak pisztoly kell. Meg gyakorlás, pl. újrafújod a kerítést sima olcsó Trináttal, mire befejezed valamennyire tudni fogod mit szabad és mit nem. :)


Meg erre (is) jó a youtube: nézd meg egy-két videót, valami kis tudásod lesz, ami szinte semmi, de a nullánál több.

2012. okt. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Lehet a spray festék is időtálló, feltéve, hogy rendes 2 komponensű lakkal van festés után lakkozva.

Sok egy komponensű lakkot próbáltam már, de ezek hosszútávon (vagy sok esetben rövid távon se) nem állnak ellen a benzinnek.


2K lakkot vagy autófényezéshez anyagot áruló boltban vehetsz és kompresszorral+pisztollyal hordod fel, vagy a másik lehetőség a 2K lakk spray.

Pl.: PREMIUM Chamäleon 2K színtelen lakk , vagy SprayMax 2K lakk.

1-2 webshop árul ilyet itthon, vidéken festékboltokban/barkácsáruházakban nem találkoztam ilyennel.


Ezek olyan aerosolos flakonban vannak amiben a 2 komponens elválasztva van és egy szelep megnyitásával lehet őket összeengedni. Ezután a lakkot rövid időn belül fel kell használni.

2013. aug. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!