Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyibe kerülnek az elektromo...

Mennyibe kerülnek az elektromos, illetve a vízzel működő autók?

Figyelt kérdés
2012. okt. 9. 15:38
1 2
 1/12 atilis ***** válasza:
70%
Elektromos autóról már hallottam, de vízzel működőről még nem.
2012. okt. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%
Az elektromos autók(nevezzük inkább hibridnek, mert igen ritka a tisztán elektromos) elég drágák, nem igazán éri meg az árát, ha minden kiadást figyelembe veszünk. Azt a vízzel működőt előbb mutasd be, mert szerintem senki sem látta még! Kivétel persze a munkatársam feleségének az apósa, akinek egyszer mesélték, hogy hallottak egy olyan emberről, aki már beszélt valakivel, akinek a keresztfiának a testvére majdnem látott egyet!
2012. okt. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az elektromos autó meglehetősen drága.

(Pl. hirtelen a Nissan jutott eszembe, Micra (benzines) 12 000 euró alatt van, Leaf (elektromos) 38 000 fölött. (Külföldön, támogatás nélkül.))

Vízzel működő autót nem lehet megvásárolni, és nem azért nem, mert a gonosz csúnya olajbárók nem akarják, hanem azért, mert az üzemeltetésük energiapazarlás lenne. (Hihetetlenül hangzik, tudom, akit érdekel a dolog, nézzen utána a termodinamika második főtételének.)

2012. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A vízzel működő autóról én is hallottam.

Támogatást is kért valaki érte, hogy ő megcsinálja, meg miegymás. Mi lett belőle: semmi! Érdeklődtek nála, de ő elhajtotta a kíváncsiskodókat. Ezért is, amíg nincs hiteles információ erről, addig még várni kell vele (és nem a TV csatornákkal kapcsán beszélek, hanem olyanról, ahol hozzáértők írnak róla).

Elektromos autó: ez még drága. A töltése meg időigényesebb (több órát kivárnál vele, amíg befejeződik a töltése?).

Hibrid autó: inkább ezzel kéne menni, mert az áruk is elérhetőbb és kevesebb benzint is fogyaszt.

2012. okt. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy Nissan Leaf 35200 dollar (ehhez kepest egy Versat mar megkapsz 14500-ert).

Egy Tesla Roadster 100ezer folott, a Fisker szinten 100ezer dollar korul.

Ezek sajnos olyan hulye dragak, hogy nagyon kevesen engedhetik meg maguknak.

Vizzel mukodo, hasznalhato auto (ami nem valami crazy professzor sufnyi takolmanya) meg nincs.

2012. okt. 9. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
tesla roadster 20 millió ft körül van, ami ugye kb 2-szerese a lotus elisnek (amire épül a tesla roadster), és ahogy láttam a többi példát, az alapján is úgy tűnik hogy az elektromos modellek kb. 2x annyiba kerülnek, mint hasonló kategóriájú benzines v dízel társaik
2012. okt. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
vízzel működő autó nem létezik, bár elvileg már feltalálta egy németországban élő magyar mérnök, úgy hívják hogy Gróf Spanyol zoltán. Állítása szerint külföldön több helyeb is érdeklődnek a találmánya iránt, ő azonban Magyarországon szeretné kifejleszteni, magyaroknak. Itthon azonban nem kap hozzá támogatást, állítása szerint 500 millió ft, és néhány év kellene hozzá. Kb. 10 éve még azt mondták működő szabadalom, manapság viszont olvastam több helyen hogy nem működik a gyakorlatban. Mindenki döntse el maga hogy igaz, vagy nem, nézz utána ha érdekel...
2012. okt. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Lilla73 válasza:
Gróf Spanyol Zoltánról az a véleményem, hogy ha ilyen szabadalom van a kezében, akkor tegye fel minden eredményt a netre. Szabadon letölthető formában. És a világon sok ezer ember ráállhatna a továbbfejlesztésére, tesztelésére. Így az olajkartell semmit nem tudna tenni az ellen, hogy végre tiszta üzemanyag kerülhessen forgalomba. Fogadom, hogy több magyar zseni is ráállna a témára. Sok találmány született már garázsban.
2012. okt. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
hát igen, csakhogy minden bizonnyal ezis egy kamu...
2012. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Vattil válasza:
Az enyém még vízzel sem működik,de esőben az ablaktörlő jó! és olcsó!
2012. okt. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!