Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha leveszem a rendszámot az...

Ha leveszem a rendszámot az autómról és parkolójegy nélkül parkolok megbüntethetnek?

Figyelt kérdés

Ha rendszám nélkül parkolok vagy pl.: le van ragasztva vagy takarva a rendszám akkor a parkolóőrnek van joga ahhoz hogy hozzányúljon a kocsimhoz?

Mit tud csinálni ha nem tudja feltenni a kerékbilincset mert nem fér oda. Rendőrséget értesítheti??



2012. okt. 9. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Igen, büntetnek érte.

A rendszámrolóért is elkaphatnak.

2012. okt. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
El is vitetheti, ugyanis közterületen nem szabad hatósági jelzés nélküli gk-t "tárolni", csak külön engedéllyel.
2012. okt. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egy időben volt olyan trükk hogy ponyvával letakarták az autót mert a ponyvához nem volt joguk nyúlni.
2012. okt. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

No és mit csinálsz a regisztrációs matricával?

[link]


Korábban, míg nem volt ilyen matrica, én is gyakran levettem a rendszámot és úgy parkoltam, főként Szegeden!

:D

2012. okt. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
"El is vitetheti, ugyanis közterületen nem szabad hatósági jelzés nélküli gk-t "tárolni", csak külön engedéllyel." Ahogy mondja, és el is fogja vitetni :)
2012. okt. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hatósági jelzés nélkül szabad közterületen várakozni, de max. 24 órát! Ezért nem vihetik el, legfeljebb másnap...

:D

2012. okt. 11. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Node honnan tudni mikor kezdődött a 24 óra?

Mi jelzi?

2012. okt. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

szia

A parkolóőr nem nyúlhat a kocsidhoz. Volt 1 ilyen cikk az origon. Ha ponyvával letakarod, azt is csak a rendőr veheti le. Nekem volt olyan, hogy nem értem oda 8-ig és az én kocsimnál kezdte a parkolóőr, de mivel esett a hó nem látta a műszerfalat és nem nyúlhatnak a kocsihoz, ezért szerencsére megúsztam a büntit. Amúgy én sokszor csinálom, hogy lekapom a rendszámot (kb. 2x 5 másodperc) és nem fizetek (regisztrációs matricával ez kicsit már nehezebb, annál le kell kicsit kaparni a matricát, hogy ne lehessen kiolvasni). Volt 1x, h jött az őr és nem értette miért nincs rendszám, tétovázott fél percet aztán ment tovább. Amúgy parkolhat hatósági jelzés nélkül autó bizonyos ideig (asszem jogszabályban van, hogy 30 v 60 nap) Nem kamu amit írtam

2013. aug. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!