Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ilyen helyen megbüntethetnek,...

Ilyen helyen megbüntethetnek, ha motorozom?

Figyelt kérdés
A város végében, van egy kis útszakasz. Nagyon régen hulladéklerakó hely volt, de már egy rendes, kerékpárosok által használt út. Mármint azok használják akik a másik faluból jönnek be és nem akarnak a főúton bejönni a városba. Magyarul nincs autó forgalom rajta, sem gyalogos. Csak néha-néha 2-3bringás. Van egy motorom, nem rendszámozott, magyarul segédmotornak számító gép. Itt akarok vele barátkozni, mivel előtte motorikusan nem volt százas és nem is húzott úgy, valamint a váltó sem volt tökéletes. Most hogy minden jó, itt szeretném próbálgatni. Jogosítványom még nincs, elvileg(?) idén csinálnám meg. Nem felelőtlen marha módjára mennék értelem szerűen, sisak, világítás, minden ami a biztonságos motorozáshoz kell. Teljesen uralom a gépet, tehát nem most megyek vele először. Tudom mire hogyan reagál. Előtte egy rövid garázs szakaszon próbálgattam, de mivel ott nem tudom "kihúzatni" ezért akarnék erre a nagyobb útra átmenni. A motoron van érvényes műszaki, és biztosítás. Egy a lényeg, ilyen helyen megbüntethet a rendőr ha "elkapna"? Tehát itt semmilyen forgalom nincs tulajdonképpen, csak 345évente 2biciklis vágtat át rajta.
2012. jún. 17. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Magánút vagy közút? Egyáltalán útként kezeli azt valaki, vagy csak egy út a pusztában amit a közlekedés ösvénnyé alakított?
2012. jún. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát igazából nem magán... Valamint tulajdonképpen nem is közút. Anno a hulladéklerakót "gondozó" gépek használták. De aki a szemben lévő faluból jön át a "hobbikertjéből" az jön rajta, aztán ennyi. Tulajdonképpen földút, kaviccsal leszórva. Mert van hozzácsatolva egy temetőhöz vezető aszfaltozott út is, de én nem azon a részen mennék hanem ezen a földúton. Autó alapból nem hajthat be, mert autók elől le van zárva, csak motorral és biciklivel lehet behajtani, azért hogy autóval ne hordják be a hulladékot megint. De már ezeket a lezárásra használt "beton tömböket" is már megrágta az idő, ebből is látszik hogy igazából senkit nem érdekel ez a szakasz, csak úgy van.
2012. jún. 17. 16:22
 3/4 anonim ***** válasza:
ha kozutrol raterve nincs kinn a maganut tabla, akkor a kresz szabalyai ervenyesek, tehat sajnos nem mehetsz ott. de en a helyedbe bevallalnam, ha nem kocsogoskodik a rendor, akkor nincs baj. megmondod, hogy inkabb itt gyakorolsz, mint forgalomban. de a hatalyos rendeletek es trvk szerint nem szabadna.
2012. jún. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hova valósi vagy írj nekem egyy privit légyszi
2012. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!