Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valami hátránya a V-tec...

Van valami hátránya a V-tec motoroknak?

Figyelt kérdés
2012. okt. 9. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Mint minden nagyobb bonyolultságú motornak az egyszerűbbhöz képest..

Hibakód: 0027 és 0015 (volt szerenecsém hozzá)

0027: működési hiba egy olajnyomást átadó szelepnél, amely a kipufogó szelepek vezérlésével kapcsolatos.

0015: kipufogó szelepek vezérmű tengelye fordulatszámot is figyelembe véve nem abban a szöghelyzetben, ahol lennie

kellene. (persze, mert hibás fenti szelep).

A motor ettől még működőképes maradt, de 3 hetet vártam a javításra.

Persze nem minden romlik el...

2012. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Idézet, ki is guglizhattad volna:


"A VTEC motorokkal a Honda célja egyértelműen a teljesítménynövelés volt, mégpedig úgy, hogy a motor lökettérfogata ne növekedjen. Ennek egy másik hatásos célja a motor feltöltése, amellyel szintén megnő a teljesítmény, de nagy hátránya a hatalmas mértékű üzemanyag fogyasztás, és a motor élettartama is nagymértékben lecsökken. A Honda ezzel szemben a motor fordulatszámát növelte meg a versenymotorokban használatos 8000-10000 fordulat/perc értékre. Ezen versenymotorok hátrányos tulajdonsága az alacsony fordulaton jelentkező egyenetlen üzem, és a nyomaték hiánya."

2012. okt. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából személyes tapasztalatokra vártam. Bár azt nem írtam oda.
2012. okt. 10. 07:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Én szaladgáltam utána SZEMÉLYESEN..


Hibakód: 0027 és 0015 (volt szerenecsém hozzá)

0027: működési hiba egy olajnyomást átadó szelepnél, amely a kipufogó szelepek vezérlésével kapcsolatos.

0015: kipufogó szelepek vezérmű tengelye fordulatszámot is figyelembe véve nem abban a szöghelyzetben, ahol lennie

kellene. (persze, mert hibás fenti szelep)

2012. okt. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Neked köszönöm, a válaszom a második kommentelő google-s hozzászólására ment.
2012. okt. 10. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!