Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi az előnye illetve hátránya...

Mi az előnye illetve hátránya a kettő és négyütemű motoroknak?

Figyelt kérdés
2012. febr. 21. 15:08
 1/7 lexipadre ***** válasza:
100%
A 2 ütemű pörgös,igénytelen,egyszerű.Hátránya hogy a keverék olajzás miatt környezetszennyező.! 4 ütemű környezetbarát kiegyensúlyozott járású,de a vezérlés miatt szervíz igényesebb.
2012. febr. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
32%

A 2 ütemű motorokkal nem gyártanak autót már , egyszer , kétszer próbálkoztak vele de nem volt hatékony.A 2 ütemű pörgős , magas fordulatszámon megy állandóan , környezet szennyező , gyenge teljesítményű.


A 4 ütemű , több teljesítmény leadására képes , környezet barát.


A 4 ütemű autóba való ,a 2 ütemű láncfűrészbe , fűkaszába , fűnyíróba.

2012. febr. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm az infót, bár motor alatt végül is motorkerékpárra gondoltam, de ez az én hibám hogy nem ismertettem
2012. febr. 21. 17:31
 4/7 anonim ***** válasza:
a kétutemu azonos kobcenti mellett nagyobb teljesítményt ad,mint a négyutemu,nem véletlenul indítják kozos kategoriaban a 250-es 2utemueket a 450-es 4utemuekkel a crossmotor versenyeken.Viszont nagyobb a fogyasztása,jobban melegszik és zajosab,mint a 4utemu.
2012. febr. 21. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Motorok terén előnyös a 2 ütemű.Autók terén viszont csak 4 üteműek a jók , nem hiába nem gyártanak már 2 üteműeket.
2012. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ha választanotok kéne, melyiket választanátok? és miért?
2012. febr. 21. 20:33
 7/7 anonim ***** válasza:
50 kobcentiig 2utem,fellette 4utem,a kis négyutemuek nagyon gyengécskék,a nagyobbaknál a fogyasztás miatt inkább a 4utem.
2012. febr. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!