Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet-e régi típusú fűtőolajat...

Főzős Laci kérdése:

Lehet-e régi típusú fűtőolajat tankolni egy Opel 2.2-es dízelautóba, vagy tuti tönkre vágja az egész autót?

Figyelt kérdés
2012. okt. 11. 11:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mégis milyen 2.2-es Opel?


A régebbieknél lehet próbálkozni, de egy modern CDTI motorba nem tölteném bele, mert drága dolog lenne.

2012. okt. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
sima turbos vagy turbo nélküli motorba simán.. a többibe ne. ott is ha van lehetöséget inkább higisd 50-50%-ba. pláne hogy 15-20éve nincs hto magyarországon. és ha nem volt légmentesen letárolva akkor valamennyi vizet és magára ránthatott az olaj
2012. okt. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Golan Trevize ***** válasza:

azon kívűl nagyon meg is kell szűrni.


valamint az ilyen cselekedet az jövedéki termékkel való visszaélés, jövedékiadó csalás.

elég súlyos büntetési tétele van.

persze a lebukás kockázata minimális.

2012. okt. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
2001-es Opel B Omega,dti 2.2,16v.
2012. okt. 11. 12:10
 5/14 anonim ***** válasza:
Bele ne rakd.
2012. okt. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
50-50be sima liba. Szürd meg ês gyì. Semmi baja nem lesz
2012. okt. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Még mindig azt mondom hogy ne, az injektorok nem fogják szeretni. Y22DTH vagy Y22DTR blokk van benne ,elég kényes az üzemanyagra. Ha egy örvénykamrás "zőccséges" merci lenne, vagy egy régi Tipo minden további nélkül bele lehetne tölteni, de ebbe inkább ne.
2012. okt. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%
nem szeretnék vitatkozni, mert nem vagyok kémikus. de a hto és a disel között tudomásom szerint csak a szine volt különbség. én y17dtl-el jártam minden szeméttel. még anno hto-val is (már elévült az érte járó dolog ezért merem leirni. igy már jövedéki csalásért sem tudnak feleöségre vonni
2012. okt. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg igen, gyakorlatilag viszont szinte mindig magasabb a kéntartalma, és a gázolajhoz képest magas a víztartalma is, szépen tudja korrodálni az alkatrészeket. Az Y17DTL meg más konstrukció, jobban tolerálja az ilyeneket, nekem is van olyan közeli rokonom akire nem vagyok köteles terhelő vallomást tenni aki éttermi fáradtolajjal jár a Combójával.
2012. okt. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
kösz a választ. okosabb lettem most én is. ezt nem tudtam. (kén, viz)
2012. okt. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!